بهترین عطر ها برای تابستان

بهترین عطر های تابستانی 2020 تا 2023

در روز های تابستانی گرما ی هوا و تعرق زیاد بدن ممکن است برای شما آزار دهنده به نظر برسد. اما با استفاده از عطر مناسب این فصل می توانید حال خوب را به خود هدیه کنید و بدن خود را خوشبو و تروتازه  نگه دارید.

بهترین عطر زنانه و همینطور بهترین عطر مردانه این فصل گرم سال را در این مطلب خواهید شناخت.

اگر به دنبال خرید عطر مناسب برای تابستان هستید بهتر است به دنبال روایح سرد و خنک باشید. این گونه عطر ها رایحه ای دارند که حس تازگی و طراوت را به شما منتقل می کنند.عطر سرد بر خلاف روایح گرم بسیار مناسب فصل های بهار و تابستان می باشد.

عطر های خنک به دلیل داشتن طبع سرد ماندگاری کمی دارند به همین خاطر لازم است در طول روز چندین بار آن را تجدید کنید. این گونه عطر ها مناسب افراد گرم مزاج است. در این مقاله شما را با بهترین عطر های خنک تابستانی از سال 2023-  2020 آشنا می کنیم.

عطر مناسب تابستان

فهرست مطالب

عطر های عرضه شده در سال 2020

1- عطر خنک تابستانی AZZARO Wanted Tonic (آزارو وانتد تونیک)

این عطر مردانه ادوتویلتی خنک با رایحه ی تندی است. در سال ۲۰۲۰ عرضه شده است و گروه بویایی چوبی ادویه ای دارد. پخش بو و ماندگاری متوسطی دارد.   نت اولیه این عطر لیمو ترش سبز و نت میانی زنجبیل هستند .و در آخر نت پایه نعناع هندی است.

2- عطر خنک Tom Ford Rose Prick (تام فورد رز پریک)

این عطر یونیسکس در سال 2020 عرضه شده است. گروه بویایی این عطر چایپر گلی است. نوعی ادوپرفیوم گرم است و ماندگاری بسیار بالایی دارد. نت های اولیه شامل فلفل سیچوان و زردچوبه هستند. نت میانی رز ، و در آخر نت های پایه دانه ی تونکا و نعناع هندی هستند.

همان طور که تام فورد گفته است : “گوشت، گلبرگ،خار. رز پریک با الهام از باغ گل خصوصی من، سه گانه ای از رز د مای، ترکی و رز بلغاری است. تیز و بکر، خار های ساقه ها به یکدیگر قلاب می شوند و شکوفه هایشان را به صورت رنگی صورتی به هم پیوند می زنند.”

3- عطر تابستانی Chloe Nomade (کلویی نومد)

عطر زنانه ی چایپرمیوه ای است. در سال 2020 به بازار عرضه شد. این عطر نوعی ادوپرفیوم است و طبع گرمی دارد. ماندگاری بسیارعالی و پراکندگی متوسطی دارد. سازنده ی این عطر کونتین بیش است.

نت اولیه آلو قطره طلا است. نت های میانی خزه ی بلوط و داودانا هستند. نت های پایه چوب صندل و مشک هستند.

این بطری با رنگ های گرم و مواد تصفیه شده و جزییات لوکس تزیین شده است.

4- عطر خنک Polo Ralph Lauren Deep Blue (پولو رالف لورن دیپ بلو)

دارای رایحه ی معطر آبزی و عطری مردانه است. این عطر نوعی ادو پرفیوم با طبع خنک است. این عطر در سال 2020 روانه ی بازار شد. ماندگاری متوسط و پراکندگی خیلی خوبی دارد و مناسب فصول معتدل است. سازنده ی این عطر کارلوس بینیم است. این عطر دارای رایحه ی بی نظیری است که در نهایت تازگی و شادابی را در عین جذابیت به شما هدیه می دهد.

نت های ابتدایی انبه ی سبز ، گریپ فروت و ترنج هستند. رایحه ی میانی سرو و شمعدانی است. نت های پایه عبارتند ازهای دریایی ، آمبروکسان ، رزین صنوبر ، مشک و نعناع هندی.

5- عطرخنک تابستانی Parfums de Marly Greenley (پارفومز د مارلی گرینلی)

این عطر یونیسکس نوعی ادو پرفیوم خنک است که در سال ۲۰۲۰ به بازار عرضه شده است. این عطر رایحه ای شیرین با گروه بویایی مرکباتی معطر دارد. پخش بو ی متوسط و ماندگاری  بسیار خوبی دارد.

نت های اولیه عبارتند از ترنج ،نارنگی ماندارین و سیب. نت های میانی عبارتند از سدر، بنفشه ،برگ درخت نارنج و کشمران. و در آخر نت های پایه شامل مشک، خزه درخت بلوط و چوب عنبر هستند.

6- عطر تابستانی Bvlgari Man Glacial Essence(بولگاری من گلیشال اسنس)

این عطر نوعی ادوپرفیوم خنک مردانه است که در سال ۲۰۲۰ عرضه شده است . پخش بو و ماندگاری متوسطی دارد . رایحه ای شیرین دارد و گروه بویایی  این عطر معطر فوژه است.  عطار این عطر آلبرتو موریلاس است و برای استفاده در روزهای گرم و به خصوص فصول بهار و تابستان پیشنهاد می شود.

آکورد های اصلی این عطر شامل آکوردهای چوبی ، ادویه جات گرم ، مشک ، ادویه جات تازه و آروماتیک می شود. نت های اولیه شامل شمعدانی، زنجبیل و دانه سرو کوهی می شود. نت‌های میانی شامل چوب صندل سفید، گیاه درمنه و پونه کوهی می شود. و در آخر نت های پایه مشک و سدر هستند.

7- عطر خنک Giorgia Armani Acqua di Gio Profondo (جورجیو آرمانی آکوا دی جیو پروفوندو)

این عطر نوعی ادوپرفیوم مردانه ی خنک است . رایحه ی تندی دارد و از گروه بویایی معطر فوژه است. در سال ۲۰۲۰ به بازار عرضه شده است و پخش بو و ماندگاری متوسطی دارد.  عطار این عطر آلبرتو موریلاس است.  این عطر برای استفاده  در روزهای گرم بهار و تابستان پیشنهاد می‌شود.

نت های اولیه نت های دریایی، آب دریا، نارنگی ماندارین و ترنج هستند. نت های میانی شامل رزماری ، سرو، اسطوخودوس و صمغ درخت مصطکی می شود. و در آخر نت های فای شامل مشک، کهربا ، نعناع هندی و روایح معدنی می شود.

8- عطرDolce and Gabbana K(دولچه اند گابانا کی)

این عطر مردانه ادوپرفیومی خنک است که در سال ۲۰۲۰ به بازار عرضه شده است. رایحه ای شیرین دارد و از گروه بویایی چوبی ادویه ای است. پخش بو و ماندگاری متوسطی دارد. آکورد های اصلی این عطر شامل آکورد های آروماتیک ، چوبی، ادویه جات تازه ، مرکباتی و زمینی می شود.

نت های پایه لیمو ترش، هل، فلفل قرمز شیرین، دانه  ی سرو کوهی و پرتقال خونی هستند. نت های میانی اسطوخودوس، شمعدانی، سالویا اسکلآریا و انجیر هستند. نت های پایه شامل نعناع هندی ، خس خس ، سدر و گیاه ناگارموتا می شود.

بهترین عطر ها برای تابستان

بهترین عطر های تابستانی  2021

عطر Narciso Rodriguez Noreli Ambree (نارسیسو رودریگرز نرولی امبر)

اگر عطر های زمستانی شما همگی به سمت بافت کهربا و ترمه است این عطر مناسب شماست. این عطر زنانه دارای رایحه ی گلی است که در سال 2021 عرضه شد. این عطر نوعی ادوتویلت است. مناسب روز و فصل های گرم است. نت های ابتدایی نرولی و فرانگی پانی هستند. نت های میانی مشک و شکوفه ی پرتقال است. نت های پایه ترمه ، عنبر و سدر هستند.

ادکلن Calvin Klein Defy (کالوین کلین دیفای)

این عطر نوعی ادو تویلت خنک مردانه است. رایحه ای شیرین  و گروه بویایی چوبی ادویه ای دارد. این عطر در سال ۲۰۲۱ عزضه شده و  پخش بو و ماندگاری متوسطی دارد. این عطر برای استفاده در فصول گرم پیشنهاد می شود. نت های اولیه عبارتند از ترنج و اسطوخودوس.  نت میانی خس خس و نت پایه کهربا هستند.

HERMES H24 (هرمس اچ 24)

این عطر نوعی ادوتویلت مردانه با طبع خنک است. دارای رایحه ای شیرین و گروه بویایی معطر گیاهی است. در سال ۲۰۲۱ عرضه شده است و پخش بو و ماندگاری متوسطی دارد. استفاده از این عطر در فصول بهار ،تابستان و پاییز پیشنهاد می شود.  نت های این عطر شامل گل نرگس مطلق با جوهر گل رز و مولکول مصنوعی اسکلارین می ‌شود.

ادکلن خنک Kenzo Homme (کنزو هوم)

این عطر نوعی ادوتویلت اینتنس مردانه ی خنک است. رایحه ی تلخ و گروه بویایی چوبی دارد. این عطر در سال ۲۰۲۱ عرضه شده و پخش بوی قوی و ماندگاری بسیار خوبی دارد.

نت های اولیه شامل نت های دریایی، کالیپسون، فلفل صورتی و ادویه ها می شود. نت های میانی خس خس و درخت انجیر هستند و در آخر نت های پایه چوب صندل ، آکیگالاوود و پاتچولی هستند.

جذاب ترین عطر های خنک تابستانی

عطر های منتخب سال 2021

عطرClub de Nuit Intense (کلاب د نویت اینتنس)

عطری مردانه  و تند است. در سال  2015عرضه شده و جز عطر های منتخب سال 2021 بوده است. این عطر نوعی ادوتویلت خنک و مناسب فصل تابستان است.

نت های ابتدایی لیمو ، آناناس ، ترنج ، کشمش سیاه و سیب هستند.

نت های میانی توس ، یاس و رز هستند. نت های پایه مشک ، عنبر ، نعناع هندی و وانیل هستند. این عطر پخش بو و ماندگاری بسیار خوبی دارد.

عطر تابستانی Creed Aventus Cologne (کرید اونتوس کلون)

این عطر نوعی ادوپرفیوم یونیسکس است. در سال 2019 معرفی شده و مانند عطر قبلی جز عطر های منتخب سال 2021 بوده است. این عطرخنک و تلخ و مناسب فصول بهار و تابستان است. پخش بو و ماندگاری خوبی دارد.

روایح ابتدایی پرتقال ماندارین ، سیب ، آناناس ، فلفل صورتی ، زنجبیل و نعناع هستند. روایح میانی خس خس ، نعناع هندی و چوب صندل هستند. و در آخر روایح پایدار لوبیا تونکا ، مشک ، چوب توس و استیراکس هستند.

عطر های خنک 2022

ادکلن Kenzo Homme (کنزو هوم)

این عطر در سال ۲۰۲۲ به بازار آمد. این عطر مردانه  نوعی ادو تویلت خنک با رایحه ی  تلخ  و گروه بویای چوبی آبزی است . پخش بو و ماندگاری متوسطی دارد و مناسب فصول بهار و تابستان است .

نت های اولیه عبارتند از نت های دریایی ، کالیپسون و جوز هندی . نت های میانی نعناع هندی و درخت کاج هستند و در آخر نت های پایه سدر و و چوب صندل سفید هستند.

عطر Paco rabanne Invictus platinum (پاکو رابان اینوکتوس پلاتینیوم)

این ادو پرفیوم مردانه در سال ۲۰۲۲ عرضه شده است. ماندگاری بالا و پخش بوی متوسطی دارد. مناسب فصول گرم است و  طبع خنک با رایحه ی تلخ و گروه بویایی معطر چوبی دارد. نت های اولیه گریپ فروت و ابسنث هستند. نت های میانی اسطوخودوس و نعناع هستند. در آخر نت های پایه نعناع هندی و سرو را شامل ‌شود.

عطر خنک Cartier La Panthere (کارتیر لا پانتر)

دارای رایحه ی گلی شایپر و مخصوص بانوان است که در سال 2014 عرضه شده است. منتخب تابستان 2022 بوده است. این عطر نوعی ادوپرفیوم معتدل است. پخش بو و ماندگاری این عطر بسیار خوب است.

نت های ابتدایی میوه های خشک ، ریواس ، توت فرنگی بزرگ ، انیسون و ترنج هستند. روایح میانی گاردنیا ، رز ، یلانگ یلانگ ، گلابی و شکوفه پرتقال است. نت های پایه عبارتند از خزه ی بلوط ، مشک ، چرم و نعناع هندی.

 

عطر Tom Ford Noreli Portofino (تام فورد نرولی پورتوفینو)

عطری است مرکباتی معطر مناسب برای آقایان و بانوان. این عطر نوعی ادوپرفیوم خنک است. در سال 2011 به بازار عرضه شده است و منتخب تابستان 2022 بوده است. پخش بو و ماندگاری خوبی دارد.

نت های ابتدایی ترنج ، پرتقال ماندارین ، لیمو ، پرتقال تلخ ، اسطوخودوس ،  رزماری و میرتل هستند. نت های میانی گل پرتقال آفریقایی ، نرولی ، یاس و پیتوسپوروم هستند. نت های پایه عنبر ، گلپر و آمبرت هستند.

Tom Ford Soleil Blanc(تام فورد سولیل بلانک)

عطری یونیسکس است که در سال 2018 عرضه شده و منتخب تابستان 2022 بوده است. گروه بویایی این عطر شرقی گلی است و طبع خنکی دارد. نت های اولیه عبارتند از پرتقال تلخ ، ترنج، زیره ی سیاه، فلفل صورتی، پسته، هل،سیترون، به و نرولی هستند. نت های میانی شامل شکوفه نارنجی تونسی ، یاس، گل مریم ، یلانگ یلانگ و گالبانوم هستند. و در اخر نت های پایه نارگیل، وانیل ، لوبیا تونکا، کهربا و بنزوئین هستند.

بهترین عطر های خنک

عطر های تابستانی عرضه شده در سال 2023

عطر تابستانی Parfums de Marly Valaya (پارفومز د مارلی والایا)

عطری است گلی و میوه ای مخصوص بانوان. این یک عطر جدید است و در سال 2023 به بازار عرضه شد. این عطر نوعی ادوپرفیوم خنک است و پخش بو و ماندگاری خوبی دارد. سازنده ی این عطر کوینتین بیش است.

نت های اولیه الدهیدها، هلو سفید، ترنج و پرتقال ماندارین هستند. نت های میانی شکوفه ی پرتقال، گلبرگ، زنبق دره، خس خس، نیمفیل و ماهونیا هستند. نت های پایه مشک، آمبروکسان، چوب آکیگالاوود و وانیل هستند.

عطر های منتخب سال 2023

عطرMaison Francis Kurkdjian 724 (میسون فرانسیس کورکجان 724)

عطری است زنانه و مردانه. این یک عطر جدید است و نوعی ادوپرفیوم خنک است. 724 در سال 2022 عرضه شد و جز عطر های منتخب تابستان 2023 است. سازنده ی این عطر فرانسیس کورکجیان است.

نت های ابتدایی آلدهیدها و ترنج کالابریا هستند. نت های میانی نخوئ شیرین، یاس مصری و پرتقال هستند. نت های پایه مشک سفید و چوب صندل هستند.

عطر خنک Victoria Secret Bombshell Passion (ویکتوریا سکرت بامب شل پشن)

عطری است گلی و میوه ای مخصوص بانوان. بامب شل در سال 2010 راه اندازی شد. این عطر نوعی ادوپرفیوم خنک است و پخش بو و ماندگاری متوسطی دارد.

نت های ابتدایی پشن فوروت، آناناس ، نارنگی و توت فرنگی هستند. نت های میانی عبارتند از ارکیده ی وانیلی، توت قرمز، یاس و زنبق دره هستند. و در آخر نت های پایه مشک ، نت های چوبی و اوک موس هستند.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *