بهترین دکتر لابیاپلاستی در تهران

از آنجایی که یکی از امیال غریزی، میل به زیبایی می باشد از این رو عمل های زیبایی برای رسیدن افراد به این هدف انجام می شود. لابیاپلاستی یکی از جراحی های زیبایی در ناحیه واژن است و برای خانم هایی که از ظاهر واژن خود راضی نیستند به کار می رود.

عمل های زیبایی متعددی برای زیبایی اندام تناسلی زنان انجام می شود که هدف از انجام آن ها بالا بردن اعتماد به نفس زنان می باشد.

یکی دیگر از عمل های زیبایی برای ناحیه تناسلی تزریق ژل به واژن است.

تزریق چربی به واژن یکی از روش های جوانسازی واژن با ماندگاری زیاد است.

لابیاپلاستی به منظور کاهش اندازه لابیای مینور در افراد انجام می شود. چراکه به دلایل مختلفی لابیاهای اندام جنسی خانم ها بدشکل و بزرگ می شوند. این تغییر شکل منجر به مشکلاتی مانند عدم اعتماد به نفس در زنان می شود.

بیشتر عمل های لابیاپلاستی با بی حسی موضعی و بدون تزریق وریدی انجام می شود و زمان جراحی حدود یک ساعت است. لابیاپلاستی از جراحی های ایمن و بی خطر محسوب می شود.

فهرست مطالب

بهترین جراح لابیاپلاستی در تهران کیست؟

لابیاپلاستی یک روش جراحی است که بر روی تغییر اندازه یا شکل لابیا مینور یعنی لب های داخلی اندام تناسلی زنان تمرکز دارد. با گذشت زمان، لابیاپلاستی به دلایل مختلفی از جمله نگرانی های زیبایی شناختی، ناراحتی در حین فعالیت های بدنی یا ناراحتی عاطفی ناشی از ظاهر لابیا محبوبیت پیدا کرده است.

توجه به این نکته ضروری است که لابیاپلاستی، چه با لیزر انجام شود یا جراحی با تیغ و در اتاق عمل ، یک تصمیم شخصی است و باید به طور کامل با یک جراح و متخصص زنان ماهر و با تجربه در میان گذاشته شود. مشاوره به جراح این امکان را می دهد تا نگرانی ها، انتظارات و سابقه پزشکی بیمار را ارزیابی کند و از مناسب و ایمن بودن روش اطمینان حاصل کند.

اگر فردی به دلیل بزرگ شدن یا نامتقارن بودن لابیاها احساس ناراحتی یا خودآگاهی داشته باشد، لابیاپلاستی ممکن است انجام شود. همچنین می تواند برای رفع مشکلات عملکردی مانند ناراحتی در حین فعالیت های بدنی یا تحریک ناشی از لباس انجام شود.

توجه به این نکته مهم است که هر روش جراحی خطرات و عوارض بالقوه ای را به همراه دارد، بنابراین بسیار مهم است که قبل از انجام لابیاپلاستی با یک جراح زنان واجد شرایط که در این زمینه تخصص دارد، مشورت کنید تا در مورد نگرانی ها، انتظارات و خطرات احتمالی خود صحبت کنید.مسیر اقدام بسیار مهم است.

معرفی 10 دکتر برتر لابیاپلاستی در تهران

در این جا به معرفی 10 پزشک جراح متخصص زنان و زایمان می پردازیم که از بهترین جراحان در زمینه عمل لابیاپلاستی هستند.

1- دکتر ویدا یوسفیان بهترین جراح لابیاپلاستی تهران

دکتر ویدا یوسفیان

دکتر یوسفیان دارای فلوشیپ جراحی زیبایی زنان می‌باشند که مطب ایشان در شمال غرب تهران واقع شده است. دکتر یوسفیان با بیش از ۱۸ سال تجربه و سابقه‌ هزاران جراحی موفق زیبایی زنان یکی از بهترین و موفق‌ترین جراحان لابیاپلاستی و زیبایی زنان در تهران هستند. ایشان در حال حاضر مدرس جراحی زیبایی می‌باشند که جزو رتبه های برتر جامعه جراحان زیبایی ومولف مقالات متعدد بین المللی درحیطه زیبایی زنان هستند.

آدرس مطب: تهران، شهرک‌غرب، بلوارفرحزادی، ۱۸ متری‌ مطهری، پلاک ۱۶۸، بالای داروخانه دکتر مشرف

شماره تماس :  02122074065
شماره موبایل:  09370786637

2-دکتر اعظم حسینی جراح متخصص لابیاپلاستی در تهران

دکتر اعظم حسینی جراح و متخصص زنان، زایمان و نازایی می‌باشند که حدود ۱۷سال سابقه طبابت دارند و از دانشگاه علوم پزشکی ایران فارغ‌التحصیل شدند. ایشان با کسب رتبه برتر ده کشوری موفق به دریافت بورد تخصصی شده و دارای فلوشیپ دوره زیبایی زنان هستند. دکتر حسینی در حال حاضر یکی از بهترین جراحان لابیاپلاستی در تهران می‌باشند.

آدرس مطب: تهران، سعادت آباد، بالاتر از میدان کاج، نبش پنجم (نوروزی)، پلاک ۶ (ساختمان مهسا)، طبقه سوم
شماره تماس :  0212234290
شماره موبایل:  09190106727

3-دکتر فاطمه سمامی جراح لابیاپلاستی تهران

دکتر فاطمه سمامى

دکتر سمامی تاکنون بیش از هزار جراحى زیبایى و لابیاپلاستى موفق در کارنامه کاری خود به ثبت رسانده‌اند. از دیگر خدمت ایشان می‌توان به جراحى افتادگى واژن و بی‌اختیارى ادرار، جراحی تنگى واژن، جراحی لابیاپلاستی‌های پیچیده و جراحى کلیتوریس و هود و تزریق چربى و ژل به ناحیه تناسلى اشاره کرد. رضایت بالای مراجعه‌کنندگان دکتر سمامی نشان از مهارت و تجربه بالای ایشان دارد.

آدرس مطب شماره ۱: تهران، بلوار اندرزگو، خیابان سلیمانى غربى، پلاک ١۵٣، واحد ۵

شماره تماس:  0212683818

آدرس مطب شماره ۲: نارمک، سمنگان، پلاک ١٢٠

شماره تماس:  02177839463

4-دکتر سیده فاطمه سیدی جراح لابیاپلاستی در تهران

دکتر فاطمه سیدی

دکتر فاطمه سیدی متخصص زنان، زایمان و نازایی و جراحی زیبایی زنان در تهران هستند.

آدرس مطب: تهران، تهرانپارس، خیابان ۱۸۸ شرقی، ساختمان پزشکان ۱۰۷ طبقه ۴

شماره تماس: 02177883617

شماره موبایل:  09101363464

5-دکتر پوپک یحیوی جراح زیبایی زنان در تهران

دکتر پوپک یحیوی

دکتر پوپک یحیوی متخصص زنان، زایمان و نازایی و جراح زیبایی زنان در تهران هستند. ایشان در حدود ۲۰ سال از سابقه انجام جراحی‌های موفق زیبایی زنان برخوردار هستند.

آدرس مطب: تهران، خیابان مطهری، خیابان فجر، خیابان مداین، پلاک ۱۶، ساختمان پزشکان ارغوان

شماره تماس: 02188492353

شماره موبایل: 09120513258

6-دکتر نگین حدادی جراح لابیاپلاستی در تهران

دکتر نگین حدادی

دکتر نگین حدادی متخصص زنان، زایمان و نازایی و جراح زیبایی زنان در تهران هستند. ایشان دارای بورد تخصصی و فلوشیپ پریناتالوژی اروپا و عضو انجمن بین المللی سونوگرافی زنان و عضو انجمن متخصص زنان ایتالیا نیز هستند.

آدرس مطب: بلوار اشرفی اصفهانی،پایینتر از میدان پونک ،نرسیده به همت،خیابان مخبری،پلاک۱۲ ساختمان باران واحد۹

شماره تماس: 02146131693

شماره موبایل: 09101777754

7-دکتر ریحانه رمضانی نژاد متخصص لابیاپلاستی در تهران

دکتر ریحانه رمضانی نژاد متخصص زنان، زایمان و نازایی و جراح زیبایی زنان در تهران هستند. دکتر رمضانی نژاد عضو انجمن جراحان اروپا هستند و یکی از بهترین دکتر برای لابیاپلاستی در تهران می‌باشند.

آدرس مطب: تهران- فلکه ی دوم تهرانپارس- خ جشنواره- بین چهارراه سید الشهدا و خ سجده ای- روبروی داروخانه ی دکتر بحرینی – پ ۲۴۸- ط ۴- واحد ۱۱

شماره تماس: 02176710465

شماره موبایل:  09904162293

8-دکتر شهناز شایان فر جراح لابیاپلاستی در تهران

دکتر شهناز شایان فر متخصص زنان، زایمان و نازایی و جراح زیبایی زنان در تهران هستند. ایشان دوره پزشکی عمومی خود را در دانشگاه علوم پزشکی تهران گذراندند و در سال ۱۳۸۱ موفق به دریافت مدرک تخصص خود نیز شدند. ایشان دوره‌های جراحی زیبایی زنان را در آمریکا و اروپا و زیر نظر اساتید معتبر گذرانده‌اند.

آدرس مطب:  تهران، یوسف آباد، جنب خیابان شصتم، ساختمان پزشکان ماهان، طبقه ۱، واحد ۴

شماره تماس: 02188057875

9-دکتر سونیا کاظم زاده جراح لابیاپلاستی در تهران

 

دکتر سونیا کاظم زاده متخصص زنان، زایمان و نازایی و جراح زیبایی زنان در تهران هستند. ایشان دکتری عمومی خود را از دانشگاه علوم پزشکی شیراز و دارای بورد تخصصی از دانشگاه علوم پزشکی تهران می‌باشند. ایشان عضو نظام پزشکی انگلستان و همچنین عضو انجمن هموپاتی ایران هستند.

آدرس مطب: تهران، خیابان جردن (آفریقا)، بالاتر از پمپ بنزین، جنب خیابان سعیدی، پلاک 156

شماره تماس: 02122039952

دکتر ندا سالاریه

دکتر ندا سالاریه متخصص زنان، زایمان و نازایی و جراحی زیبایی زنان در تهران هستند. ایشان دارای مقالات متعدد در نشریات معتبر داخلی و خارجی، دارای مدرک پیشرفته جراحی ترمیمی و پلاستیک زنان، دارای گواهینامه لیزر واژینال پیشرفته با مونالیزا تاچ، مدرس لیفت واژن با نخ و تزریق ژل و بوتاکس در ناحیه تناسلی هستند.

آدرس مطب: تهران، خیابان گاندی جنوبی، نبش نوزدهم، پلاک 28

شماره تماس: 02188656158

شماره موبایل: 09923118785

11- دکتر شمیلا فرامرزی جراح لابیاپلاستی در تهران

دکتر شمیلا فرامرزی متخصص زنان، زایمان و نازایی و جراحی زیبایی زنان در تهران هستند. ایشان دارای مدرک دکترای حرفه‌ای پزشکی از دانشگاه علوم پزشکی ایران و دارای رتبه برتر بورد تخصصی هستند.

آدرس مطب: تهران، ونک، خیابان گاندی شمالی، کوچه صانعی، پلاک ۲۸، زنگ ۲۰۱

شماره تماس: 02188196264

شماره موبایل: 09903777685

12- دکتر سوسن میرزا محمدی جراح لابیاپلاستی در تهران

دکتر سوسن میرزا محمدی

دکتر سوسن میرزامحمدی جراح و متخصص زنان و زایمان و نازایی در تهران هستند. خدمات درمانی و زیبایی ایشان شامل تست پاپ اسمیر، لاپاراسکوپی، هیسترکتومی و مراقبت های قبل و بعد از زایمان، انجام زایمان طبیعی و سزارین می باشد.

آدرس مطب:تهران، فلکه دوم صادقیه، ابتدای ستارخان، ساختمان 785، طبقه فوقانی داروخانه دکتر رحیمی

شماره تماس: 02144216561

شماره موبایل: 09193672553

دکتر لابیاپلاستی در تهران

مهارت و تکنیکی که جراح از آن برای لابیاپلاستی استفاده می کند یکی از عوامل مهم در نتیجه بخش بودن عمل های جراحی است. در واقع داشتن علم و دانش به تنهایی کافی نیست به خصوص در جراحی های زیبایی که افراد به دنبال بهتر شدن ظاهر اندام خود هستند. بنابراین بی شک پزشکی که شما برای عمل لابیاپلاستی خود انتخاب می کنید نقش بسیار مهمی دارد.

چگونه می‌توان پزشک خوب را از بین جراحان بسیاری که در این زمینه فعالیت دارند پیدا کرد؟ برای پاسخ به این سوال در ابتدا بایستی با ویژگی‌های بهترین دکتر لابیاپلاستی در تهران بیشتر آشنا شوید که در ادامه به توضیح این موارد پرداخته شده است:

 • دارای تخصص و مدرک لازم باشد.
 • از تجربه و تخصص کافی برخوردار باشد.
 • سلامت بیمار را در اولویت کار خود قرار بدهد.
 • رضایت مراجعین قبلی را به دست آورده باشد.
 • از تکنیک‌ها و تجهیزات پیشرفته و به روز استفاده کند.

دکتر ویدا یوسفیان یکی از شناخته شده ترین و بهترین متخصصین زنان و زایمان در تهران است که می توان گفت بهترین دکتر لابیاپلاستی در تهران نیز می باشد. او درکلینیک خصوصی خود در تهران ، جراحی ها و درمان های زیبایی اندام تناسلی و بهترین جراحی زیبایی زنان را انجام می دهد.

ویدا یوسفیان

عمل لابیاپلاستی

قبل از اینکه به بررسی عمل لابیاپلاستی بپردازیم بهتر است در مورد آناتومی ناحیه لابیا اطلاعات کسب کنید. در بالا ناحیه ای به نام مونس پوبیس وجود دارد که از چربی و پوست تشکیل شده و در انتها به دو فولد به نام لابیا بزرگ منتهی می شود. در داخل لابیای بزرگ لابیاهای کوچک قرار می گیرند.

در بالا لابیای کوچک شامل کلیتوریس است و در پایین فورشت را ایجاد می کند. ناحیه لابیای مینور توسط پودندال داخلی که شاخه ای از ایلیاک داخلی است مشروب می شود.

عمل لابیاپلاستی در زنانی که شکل لابیاهای مینور آن ها بدفرم، نامتقارن و بزرگ شده است، انجام می شود. لابیاهای مینور به دلایل مختلفی بزرگ می شوند. از جمله : دلایل ژنیتیکی، برخی هورمون های زنانه، بارداری، عفونت و یا ضربه.

گاهی لابیا آن قدر بزرگ می شود که حتی از روی لباس هم مشخص می شود و باعث آزار و عدم اعتماد به نفس در خانم ها می شود. با انجام عمل لابیاپلاستی این مشکل به راحتی برطرف خواهد شد.

این عمل یکی از عمل های مربوط به زیبایی ناحیه ی واژن است که توسط دکتر متخصص زنان انجام می شود. جراحی لابیاپلاستی در مطب دکتر و به صورت سرپایی و بدون نیاز به بیهوشی صورت می گیرد.

روش های مختلفی برای انجام این عمل انجام می شود که دکتر متخصص زنان بنا به مورد و تشخیص ،یکی از موارد را انتخاب می کند.

لابیاپلاستی چیست

انواع روش های لابیاپلاستی

برای انجام عمل لابیاپلاستی روش های مختلفی وجود دارد. با توجه به ظاهر لابیا و تشخیص پزشک متخصص زنان یکی از روش های زیر انتخاب و انجام می شود.

تکنیک وج (Wedge) :

در این روش برشی V شکل در قسمت بیرون زده ی بافت ایجاد می شود و لبه ی لابیا شکل طبیعی خود را حفظ می کند و چین خوردگی لبه بدون تغییر باقی می ماند.

سپس قسمت های برش خورده به یکدیگر متصل شده و بخیه زده می شود. برش ایجاد شده در این روش، می تواند هم به وسیله ی تیغ جراحی و هم به روش لیزر انجام شود. مزیت این روش در این است که در این حالت به دلیل برش قسمت داخلی لابیا، جای بخیه ها کمتر قابل مشاهده است.

لابیاپلاستی چیست

تکنیک تریم (Trim) :

ساده ترین و متداول ترین روش لابیاپلاستی روش تریم است. در این روش برشی به شکل عمودی و خطی روی لابیا زده می شود و قسمت اضافی و تیره ی لابیا از بافت جدا می شود .

در این روش می توان از لیزر و یا تیغ جراحی برای برش استفاده کرد. سپس در محل برش بخیه زده می شود. در صورت استفاده از لیزر نیازی به بخیه نمی باشد.

لابیاپلاستی چیست

لابیاپلاستی با لیزر

لابیاپلاستی با لیزر یکی از محبوب ترین و بی خطر ترین روش های لابیاپلاستی می باشد. در این روش ابتدا با استفاده از کرم های بی حسی و تزریق ماده ی بی حسی به لابیا، بافت بی حس می شود و سپس با لیزر لبه ی اضافی برش داده می شود.

این روش به بخیه نیازی ندارد و بلافاصله پس از برش انعقاد بافت انجام می شود و خونریزی به حداقل می رسد. همچنین در این روش از بیهوشی استفاده نمی شود. جراحی در مطب و به صورت سرپایی بدون دوره ی نقاهت طولانی انجام می گیرد.

در این روش با استفاده از لیزر بافت لابیا برش داده می شود و همزمان انعقاد خون انجام می شود. چون انجام برش و انعقاد یا کواگولیشن همزمان توسط لیزر انجام می گیرد بدون خونریزی است در نتیجه دوره نقاهت و بهبودی در روش لیزر سریع تر انجام می گیرد. فرد روز بعد از عمل می تواند فعالیت های روزانه خود را از سربگیرد.

لابیاپلاستی چیست

لابیاپلاستی با لیزر بهتره یا جراحی؟

برای پاسخ به این سوال که لابیاپلاستی با لیزر بهتره یا جراحی؟ باید بدونید که انتخاب روش لابیاپلاستی بستگی به شرایط سنی، ناحیه تناسلی شما، شکل لابیا مینور و از همه مهم‌تر تشخیص پزشک متخصص داره. عوارض این عمل در هر دو روش لیزری و تیغ جراحی، تقریباً یکسان است با این تفاوت که دوران نقاهت روش لیزری کوتاه‌تر است و نیازی به بستری شدن در بیمارستان نیز نیست. همچنین در روش لیزر نیاز به بیهوشی هم نمی باشد.

از شایع‌ترین عوارض این عمل زیبایی، تورم، درد و سوزش است که با وجود عصب‌های بی‌شمار در ناحیه تناسلی این امر طبیعی است.

در روش لابیاپلاستی با لیزر خونریزی کمتر است و فرد بعد از حدود سه هفته می تواند رابطه جنسی داشته باشد. در این روش چون نیاز به بخیه نیست شکل لابیاها شکیل تر خواهد بود.

درد و سوزش حاصل از عمل اغلب طی چند روز از بین می‌روند. خشکی واژن نیز یکی از مواردی است که اگر هر یک از این دو روش به‌درستی انجام نگیرند یا قسمت‌های زیادی از پره‌ها برداشته شوند، امکان دارد برای فرد رخ دهد. برای جلوگیری از این اتفاق در انتخاب کلینیک و پزشک متخصص دقت بیشتری کنید.

مراقبت‌های بعد از عمل لابیاپلاستی

همان طورکه گفته شد عمل لابیاپلاستی به صورت سرپایی و با بی حسی موضعی انجام می شود. بنابراین به بستری شدن در بیمارستان و یا منزل نیازی نیست. اما بعد از عمل باید مراقبت هایی انجام شود تا محل عمل و واژن دچار عفونت و التهاب نشوند.

 • از کمپرس آب یخ برای کاهش درد و تورم محل مورد نظر استفاده کنید.
 • برای رعایت بهداشت 24 ساعت پس از انجام عمل می توانید دوش بگیرید اما از هر گونه تماس با ناحیه تناسلی خودداری کنید.
 • استفاده از آنتی بیوتیک برای جلوگیری از عفونت
 • حداقل ۳ تا ۷ روز در منزل استراحت کنند.
 • حداقل ۴ تا ۶ هفته، از مصرف تامپون خودداری کنند.
 • برای جلوگیری از اصطکاک و درد بیش از حد، لباس گشاد بپوشند.
 • تغذیه سالم حاوی میوه و سبزیجات تازه داشته باشند.
 • تا مدتی از انجام ورزش و فعالیت‌های پرفشار خودداری کنند.
 • به مدت یک ماه از هرگونه فشار به اندام جنسی (استفاده از لباس تنگ، ورزش هایی نظیر دوچرخه سواری، سوارکاری و ژیمناستیک) خودداری کنید.
 •  از هفته 3 الی 4 بعد از جراحی می توانید رابطه جنسی را مجددا از سر بگیرید.

راه های جلوگیری از عفونت بعد از لابیاپلاستی

اگر به درستی مراقبت های بعد از عمل انجام شود، عفونتی ایجاد نمی شود. برای جلوگیری از عفونت و چرکی شدن ناحیه جراحی بعد از هربار استفاده از سرویس بهداشتی، ناحیه را با سرم شست و شو دهید و برای خشک نمودن ناحیه از گاز استریل استفاده کنیم.

استفاده از صابون و یا محلول های ضدعفونی کننده کاربردی ندارد و سبب تحریک بیشتر ناحیه می شود، لذا از آنتی بیوتیک ها و ضد التهاب های موضعی که به صورت پماد در داروخانه ها موجود و توسط جراح نسخه شده باید استفاده شود.

آیا دختران باکره می توانند لابیاپلاستی انجام دهند ؟

شاید سوالی که برای دختران باکره که از وجود لابیای بزرگ رنج می برند، ایجاد می شود، این است که آیا عمل لابیاپلاستی به پرده بکارت آسیب می زند؟

در جواب این سوال باید بگوییم که پرده بکارت درون دستگاه تناسلی قرار دارد در حالی که عمل بر روی لبه های خارجی واژن انجام می شود و هیچ گونه ارتباطی با پرده بکارت نخواهد داشت بنا بر این هیچ منعی برای دختران باکره نخواهد داشت.

همه ی افرادی که از ظاهر لابیای خود راضی نیستند، به جز کسانی که از این عمل منع شده اند می توانند این جراحی را انجام دهند.کسانی که بیماری تیروئید، هایپر تیروئید و یا فشار خون دارند و این بیماری ها را کنترل و درمان نکرده اند قبل از انجام عمل زیبایی باید به بهبودی کامل برسند سپس می توانند عمل جراحی زیبایی واژن را انجام دهند.

لابیاپلاستی چیست

مزایا و معایب لابیاپلاستی

لابیاپلاستی یک عمل سرپایی محسوب می‌شود که یک الی دو ساعت طول می‌کشد و می‌تواند زندگی شما را از بسیاری جهات تقویت کند و برخی از این ناراحتی‌های شما را دراین‌خصوص تسکین دهد. اگر تصمیم به انجام جراحی لابیاپلاستی دارید، بهتر است که با مزایا و معایب این عمل نیز آشنا باشید.

مزایای عمل لابیاپلاستی

 1. احساس زیبایی بیشتر
 2. عدم تحریکات مزمن در اثر برخورد لابیا ها با لباس یا غیره
 3. راحتی در انجام حرکات ورزشی و انجام برخی ورزشها خاص
 4. افزایش کیفیت زندگی فرد
 5. اعتمادبه‌نفس بیشتر
 6. افزایش کیفیت و ارتقای ارتباط جنسی
 7. عدم نمایان بودن لابیاها در لباس های تنگ و بدن نما

معایب عمل لابیاپلاستی

مانند هر عمل جراحی دیگری، لابیاپلاستی نیز ممکن است با خطراتی همراه باشد. از جمله خطرات عمده می‌توان به خونریزی، هماتوم و عفونت اشاره کرد. سایر خطرات می‌تواند شامل باز شدن زخم که باعث طولانی‌تر شدن زمان بهبودی می‌شود، احساس ناراحتی در هنگام مقاربت جنسی، نیاز به جراحی مجدد، ایجاد تغییر یا مشکل در ارگاسم، احساس درد در ناحیه جراحی، و یا تغییر در حس پوست باشد. البته با توجه به اینکه هر بیمار شرایط متفاوتی دارد، علائم و عوارض جانبی نیز می‌تواند در مورد هر شخصی متفاوت باشد.

لابیاپلاستی چیست

بزرگ شدن لب های واژن بعد از بارداری

در دوران بارداری هورمون هایی ترشح می شود و سطح خون در لگن افزایش می یابد بنابراین بزرگ شدن سایز لابیاها یا هیپرتروفی امری طبیعی است. معمولا افزایش سایز لابیاها تا پایان دوره بارداری بوده و بعد از زایمان از بین می‌رود. البته ناگفته نماند که برخی از خانم ها دارای لابیاهای بزرگ قبل از بارداری بوده اند و به همین دلیل در این دوران با افزایش سایز شدید لابیاها مواجه می‌شوند به همین دلیل می‌توانند در صورت مشورت با متخصص زنان قبل از بارداری به لابیاپلاستی اقدام فرمایند.

این نکته قابل ذکر است که بعد از بارداری عمل لابیاپلاستی برگشت ندارد. همچنین در حین زایمان می توان عمل لابیاپلاستی را انجام داد.

بهترین سن برای عمل لابیاپلاستی

در رابطه با عمل لابیاپلاستی، سن فاکتور مهمی به حساب نمی آید. و از آن جایی که بدن هر فرد با دیگری متفاوت است و بلوغ جنسی و یا روند پیری در افراد مختلف یکسان نیست، نمی توان به طور دقیق گفت که این جراحی برای چه سنی مناسب است. اما متخصصان زنان معمولاً جراحی زیبایی واژن را برای زنان بین 20 تا 65 سال مناسب می دانند.

آیا لابیاپلاستی در تنگ شدن واژن تاثیر گذار است؟

عمل لابیاپلاستی نامتقارن بودن لابیا ها را از بین می برد و در طی این عمل عضلات به مقدار کمی کشیده می شود و در صورتی که گشاد بودن واژن زیاد نباشد، در تنگ شدن آن به مقدار کمی موثر است.

اما اگر گشاد بودن واژن زیاد باشد باید شخص تحت عمل واژینوپلاستی و یا پرینورافی قرار گیرد.

لابیاپلاستی چیست

دلایل اصلی انجام لابیاپلاستی از سوی زنان

رنگ و شکل لابیاها در هر فردی متفاوت است. اما گاهی به دلایلی که ذکر شد لابیاها دچار عدم تقارن، شل شدن، ناهموار شدن، چین و چروک یا بزرگ شدن می شوند و به همین علت فرد یا در موقعیت های گوناگون دچار ناراحتی می شود و یا از اندام خود ابراز نارضایتی می کنند. دلایل اصلی انجام عمل لابیاپلاستی عبارتست از:

 • احساس سوزش یا کشیدگی در زمان ورزش
 • احساس درد در زمان برقراری رابطه جنسی
 • عدم رضایت از ظاهر واژن و نازیبایی آن
 • عدم تقارن در لب های کوچک واژن
 • تحریک پذیری کم در زمان رابطه جنسی به دلیل وجود پوست اضافه در قسمت کلیتوریس
 • احساس درد یا ناراحت بودن در زمان فعالیت های ورزشی مانند دوچرخه سواری
 • احساس درد و ناراحتی در زمان پوشیدن لباس های تنگ

نشانه ها و علائم عفونت بعد از عمل لابیاپلاستی

ترمیم ناحیه لابیا اگر دچار عفونت نشود به دلیل وجود عروق خونی فراوان بسیار سریع خواهد بود.

اگر پس از جراحی به درستی از آنتی بیوتیک های موضعی و خوراکی که برای شما تجویز شده استفاده نمایید قطعا دچار عفونت نخواهید شد.

نشانه های عفونت شامل : سوزش، تب ، خارش، درد و تورم روزافزون در ناحیه می باشد. در صورت وجود این علائم حتما با جراح خود تماس بگیرید.

لابیاپلاستی چیست

کاهش میل جنسی با لابیاپلاستی صحت دارد؟

نقطه ی تحریک خانم ها در رابطه ی جنسی، کلیتوریس می باشد. در طی عمل لابیاپلاستی لابیاها مورد جراحی قرار می گیرند و این عمل هیچ تداخلی با کلیتوریس زنان ندارد و به میل جنسی آن ها خدشه ای وارد نمی شود.

لازم به ذکر است که خانم هایی که از داشتن لابیاهای بزرگ و تیره رنج می برند و دچار کمبود اعتماد به نفس هستند، از این که شریک جنسیشان واژن آن ها را ببیند و یا لمس کند بسیار خجالت می کشند. با انجام لابیا پلاستی اعتماد به نفس از دست رفته ی خود را باز می یابند و  اوج لذت و هیجان را در روابط جنسی تجربه خواهند کرد.

بنابراین نه تنها عمل لابیا پلاستی تاثیر منفی بر میل جنسی و روابط زناشویی ندارد بلکه باعث می شود مدت زمان کمتری نیاز باشد تا به ارگاسم برسند و رضایت جنسی در آن ها افزایش می یابد.