10روش خانگی پر پشت کردن ابرو ها

10 روش خانگی برای پر پشت شدن ابرو ها

در سال های گذشته ابرو های نازک مد بوده و خانم ها تلاش می کردند با نازک کردن ابرو های خود به مد روز نزدیک باشند،  البته ناگفته نماند برخی از خانم ها به دلایلی از کودکی دارای ابرو های نازک هستند و برخی هم به دلیل بیماری های خاصی به مانند سرطان ابروهای پر پشتشان را از دست داده اند.

در سال های اخیر ابرو های پر پشت مد شده و خانم ها از روش های مختلف زیادی برای پر پشت شدن ابرو  های خود استفاده می کنند.

این مدل ابرو است که صورت را شکل می دهد و حالا همه ی خانم ها ابرو های خود را پر پشت و ضخیم می خواهند، به همین دلیل به دنبال راه حل هایی برای پر پشت شدن ابرو های خود هستند.

طبیعی ترین راه برای پر پشت شدن ابرو محصولاتی است که می توانیم در گیاهان دارویی پیدا کنیم؛ با دستور عمل های خانگی می توان ابرو های خود را پر پشت تر کرد.

در ادامه این مطلب 10 روش پر پشت کردن ابرو بدون عوارض جانبی را به شما تقدیم خواهیم کرد.

 با ما همراه باشید

مدت زمان نیاز برای خواندن این مطلب 6 دقیقه!

1- روغن زیتون: روغن زیتون سرشار از اسید های چرب، آنتی اکسیدان و ویتامین E و امگا 3 می باشد که در رشد موهای ابرو کمک می کند. روغن زیتون، با فشردن دادن زیتون به دست می‌آید.

روغن زیتون

روش استفاده: مقدار کمی روغن زیتون را تا دمای قابل تحمل گرم کرده و به ابرو ها بزنید و به آرامی ابرو ها را ماساژ دهید. نیازی به شستن ابرو ها نیست و بگذارید روغن جذب شود. توصیه می شود هر شب قبل از خواب این کار را انجام دهید.

2- روغن نارگیل: روغن نارگیل به دلیل اینکه حاوی آنتی اکسیدان و ویتامین A فراوان می باشد، باعث قوی تر شدن ساقه و ریشه ی ابرو ها می شود و با تحریک ریشه ها باعث رشد دوباره ابرو ها می شود. همچنین  روغن نارگیل یکی از روش هایی است که از ریزش مو جلوگیری می کند. روغن نارگیل، نوعی چربی اشباع شده‌است که از نارگیل به دست می‌آید از این روغن در تهیهٔ مواد آرایشی بهداشتی و همچنین در غذاها استفاده می‌شود.

روغن نارگیل

روش استفاده: مقدار کمی روغن نارگیل جامد را به مدت 25 ثانیه با حرارت غیرمستقیم گرم کنید. زمانی که به خوبی ذوب و به دمای قابل تحمل رسید با یک گلوله پنبه به ابرو‌ها بزنید. چند دقیقه ابرو‌ها را ماساژ دهید.

نیازی به شستن ابرو ها نیست و اجازه دهید تمام شب روی آن بماند.

این کار را به مدت حداقل یک ماه متناوب تکرار کنید.

3- روغن کرچک: روغن کرچک یکی از بهترین روغن ها برای پر پشت کردن ابرو ها محسوب  می شود. این روغن حاوی ویتامین E، مواد معدنی، پروتئین، امگا 6 و 9 ،اسید های چرب و آنتی اکسیدان ها می باشد. روغن کرچک ریشه مورا تقویت می کند و باعث تحریک و رشد دوباره ابرو ها می شود. این روغن به دلیل موادی که در خود دارد سرعت رشد مو را 3 برابر می کند و از ریزش دوباره ابرو ها جلو گیری می کند.

 روغن کرچک روغنی گیاهی زرد کم رنگ است و با خرد کردن دانه های گیاه کاستور تولید می شود.

روغن کرچک

روش استفاده: یک سواب پنبه را در روغن کرچک خام فرو کرده و روی هر ابرو بگذارید.

ابروها را با نوک انگشتان 3 تا 5 دقیقه ماساژ دهید.

بگذارید به مدت یک شب بر روی ایروها بماند.

 صبح با آب ولرم بشویید.

این کار را چندین هفته تکرار کنید.

4- ژل الوئه ورا: ژل الوئه ورا طبیعی حاوی آنزیم بوده وباعث تمیز شدن ریشه ها و تقویت ابرو ها  می شود در نتیجه مانعی برای رشد دوباره ابرو ها وجود ندارد.

ژل الوئه ورا

نحوه استفاده: ژل را از یک برگ آلوئه ورا جدا کنید و به آرامی آن را بر روی ابروها ماساژ دهید. اجازه دهید تا 40 دقیقه تا یک ساعت بر روی ابرو ها  بماند و سپس با آب گرم بشویید.

5- زرده تخم مرغ: زرده تخم مرغ یکی از منابع سرشار پروتئین می باشد و به بهبود ابر ها و رشد آنها کمک می کند. پروتئین ها، ویتامین ها و مواد معدنی موجود در زرده تخم مرغ از شکستگی،

و ریزش دوباره ابرو ها جلوگیری می کند.

زرده تخم مرغ

نحوه استفاده: زرده ی تخم مرغ خام را از سفیده جدا کنید.

زرده را بزنید تا حالت خامه ای پیدا کند.

آن را بر روی ابرو ها بمالید و بگذارید 20 تا 30 دقیقه بماند، سپس با آب سرد شستشو دهید.

از این روش یک یا دو بار در هفته استفاده کنید.

6- روغن بادام تلخ: روغن بادام یکی دیگر از روغن هایی است که با استفاده از آن می توان ابرو هارا پر پشت کرد و از ریزش دوباره آنها جلوگیری کرد. به دلیل فراوان بودن ویتامین E و مواد مغذی ابرو ها را تغزیه و سلامت آن ها را بیشتر می کند.

 روغن بادام تلخ

روش استفاده: روغن بادام تلخ را به صورت دورانی و ارام به روی ابرو ها ماساژ دهید.

بگذارید شب را تا صبح بر روی ابروهایتان بماند و صبح با آب ولرم ان را بشویید.

7- لیمو ترش: لیمو ترش به دلیل اینکع حاوی ویتامین C، B، اسید فولیک و مواد مغذی دیگر است که باعث تحریک و رشد دوباره ابرو ها می شود.

 لیمو ترش

روش استفاده: یک برش لیمو را بر روی ابرو خود بگذارید و به آرامی ماساژ دهید.  بعد از 30 دقیقه با آب گرم بشویید.

8- آب پیاز: پیاز حاوی منابع معدنی خاصی می باشد که برای ابرو مفید بوده و می توان برای تقویت و رشد دوباره ابرو ها از آن استفاده کرد. پیاز به دلیل بوی بدی که دارد اکثر خانم ها از آن دوری می کنند ولی با اضافه کردن آب لیمو و یا گلاب می توان بوی بد آن را کاهش داد.

 پیاز

روش استفاده: یک عدد پیاز را به دو نیم تقسیم و میکس کنید تا آب آن در بیاید. ابرو‌ها را با آب پیاز به مدت ۵ دقیقه به آرامی ماساژ دهید و اجازه دهید خشک شود. اگر می‌توانید بوی پیاز را تحمل کنید اجازه دهید تمام شب روی ابروهایتان بماند. در غیر این صورت آن‌ها را با آب سرد شستشو دهید.

این کار را به مدت حداقل یک ماه هر شب تکرار کنید.

9- سیر: با اینکه بوی بد سیر بسیاری از خانم ها را آزار می دهد اما مزایای سیر با شمارش پایان نمی یابد. با کمک سیر می توان از ریزش ابرو ها جلوگیری کرد و برای رشد دوباره آنها ریشه را تحریک کرد. سیر با تغذیه فولیکول های مو به ضخیم شدن ابرو کمک می کند.

سیر

روش استفاده: سیر ها را به دو قسمت تقسیم کرده و به آرامی روی ابرو ها گذاشته و مالش می دهیم. بعد از 30 دقیقه با آب فراوان صورت و ابرو خود را بشویید.

این کار را سه تا چهار بار در هفته انجام دهید.

10- شیر: شیر به دلیل اینکه  حاوی پروتئین و چربی زیاد است باعث تقویت و تحریک ریشه مو می شود و یکی از روش هایی است که به رشد سالم ابرو ها کمک می کند.

شیر

روش استفاده: یک گلوله پنبه را به مقدار کمی شیر پرچرب آغشته کرده و به ابرو‌ها بزنید. اجازه دهید به مدت ۲۰ دقیقه بماند و خشک شود و سپس با آب ولرم شستشو دهید. این کار را هر شب قبل از خواب تکرار کنید.

 دلایل نازک و کم پشت شدن ابرو ها:

 • کندن و
 • بالا رفتن سن
 • کمبود مواد معدنی و مغذی
 • شیمی درمانی
 • بارداری و زایمان
 • استرس زیاد
 • عوارض دارو های شیمیایی
 • مشکلات تیروئیدی
 • اگزما

بعلاوه روش هایی که بالاتر ذکر شد برخی ترکیب هایی وجود دارد که در مواردی قوی تر هم هستند:

 • روغن زیتون + عسل
 • وازلین + روغن نارگیل یا روغن زیتون
 • زرده تخم مرغ خام + آب لیمو یا روغن زیتون
 • ژل الوئه ورا + آب لیمو
 • آب پیاز بنفش + عسل یا روغن زیتون یا روغن نارگیل
 • روغن کنجد
 • روغن آفتابگردان
 • روغن گندم

امیدوارم مطالب این مقاله برایتان مفید بوده باشد !

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *