میکروبلیدینگ ابرو

میکروبلیدینگ ابرو یا هاشور ابرو

همه ما به خوبی می دانیم ابروهای ما در زیبایی چهره تاثیر بسزایی دارد. داشتن ابروهای زیبا و  خوش حالت خواسته همه خانم ها است .یکی از روش هایی که امروزه برای زیبایی ابرو و ارایش دايم مورد استفاده قرار می گیرد میکروبلیدینگ است.

متاسفانه همه افراد ابروهای خوش حالت و پر پشت ندارند و روش های مختلفی برای داشتن ابروهای زیبا وجود دارد  و یکی از این روش ها کاشت ابرو است ویکی از  این روش ها جراحی است و هزینه های زیادی را در بر می گیرد.

میکروبلیدینگ روش پیشرفته تر تانو های قدیدمی است.میکروبلیدینگ یک روش آرایش دایم برای ابروهاست که بسیار طبیعی به نظر می رسد و شباهت بسیاری به موهای ابروها دارد.

اگر به ابرهای پر علاقه دارید و دوست دارید ابروهای شما پر به نظر برسد میکروبلیدینگ ابرو یک گزینه بسیار عالی است .این یک روش نیمه دائمی  روی ابروهای شما است .

میکروبلیدینگ ابرو چیست؟

یکی از روش هایی که بدون نیاز به عمل جراحی برای زیبایی ابروها به کار می رود و ابروهایی زیبا با حالت دلخواه به شما می دهد میکروبلیدینگ است .

از این روش می توان برای پر کردن قسمت های خالی با استفادهاز رنگدانه که بسیار شبیه به تارهای طبیعی  مو هستند استفاده کرد.

در این روش از تیغه هایی که از چندین سوزن تشکیل شده برای ایجاد خراش یا برش ریز در پوست استفاده می شود که خطوط طبیعی درست مانند موهای ابرو ایجاد می کند.

طراحی میکروبلیدینگ یا هاشور ابرو

میکروبلیدینگ یا هاشور ابرو برای افرادی که ابروهای کم پشت یا نازک دارند روش مناسبی است .

فرم و رنگ ابرو توسط کاربر از مشتری سوال می  شود و تکنسین با توجه به فرم چهره ابروهای مشتری را با استفاده از نخ مداد و خط کش روی صورت طراحی می کند و سپس با استفاده از دستگاه میکروبلیدینگ کار ابرو آغاز می شود.

مدت زمان انجام میکروبلیدینگ

در جلسه ی اول ممکن است بین یک الی دو ساعت کار میکروبلیدینگ طول بکشد و حدودا 4تا 6 هفته پس از جلسه اول زمانی که پوست بهبود یابد به یک جلسه ی ترمیم نیاز خواهید داشت تا نتیجه مطلوب و دلخواه حاصل شود .

با این حال سرعت بهبود پوست بعد از میکروبلیدینگ برای هر فردی متفاوت است .این بهبودی به عوامل زیادی بستگی دارد .از جمله:

 • سن
 • سلامت کلی
 • نوع پوست

مراقبت های بعد از میکروبلیدینگ چیست؟

مراقبت های بعد ازمیکروبلیدینگ برای ماندگاری ابرو بسیار مهم است.در صورت عدم رعایت دستورالعمل ها ممکن است موجب ایجاد عفونت و یا از بین رفتن رنگدانه ها شود .

-4تا 6 هفته زمان برای بهبودی کامل لازم است .

-فعالیت هایی مانند شنا سونا گرم و جکوزی را نباید انجام داد.

– از هرگونه لیزر و یا لایه برداری استفاده نشود

-به مدت هفت روز غذاهای تند استفاده نشود.

مقایسه میکرو شیدینگ با میکروبلیدینگ ابرو

در میکروشیدینگ برای پر کردن قسمت های خالی ابرو بکار میرود و نسبت به میکروبلدینگ روش ملایم تری است . در هردو روش رنگدانه به لایه های زیرین پوست  وارد می شود  ولی در میکرو شیدینگ نقطه های ریزی  در قسمت های خالی ابرو ایجاد می شود  در  میکرو بلیدینگ خطوط تار ابرو طراحی می شوند.

مقایسه ی کاشت ابرو با میکروبلیدینگ و هزینه های انها

کاشت ابرو یک عمل زیبایی به حساب می اید و فرد پس از آن نیاز به استراحت  دارد و این یک روش دايمی است و مانند ابروی طبیعی رشد می کند و ظاهری کاملا طبیعی دارد  .

کاشت ابرو معایبی هم دارد برای مثال کاشت ابرو هزینه بالایی دارد و همچنین برخی افراد به دلیل ترس از  جراحی و نداشتن بانک موی مناسب از روش میکروبلیدینگ و هاشور ابرو استفاده می کنند کههزینه کمتری دارد و یک روش نیمه دائمی  است که نیاز به ترمیم نیز دارد .نسبت به کاشت ابرو ظاهر طبیعی ندارد ولی نسبت به سایر روش ها طبیعی تر به نظر می رسد.

میکروبلیدینگ چه مزایا و ویژگی هایی دارد ؟

خطوطی که با استفاده از میکروبلیدینگ ایجاد می شوند به فرم طبیعی موهای ابرو نزدیک  تر هستند و نتایج بهتر و طبیعی تری را ایجاد می کند .

تفاوت میکروپیگمنتیشن و میکروبلیدینگ چیست ؟

میکروپیگمنتیشن به عنوان جایگزین تاتوهای سنتی وارد بازار آرایش دائم شد.برتری میکروپیگمنتیشن نسبت به تاتو سنتی در رفع معایب بهداشتی  و حرفه ای تاتو بوده است . ولی در مقایسه به میکروبلیدینگ ،میکروپیگمنتیشن نه تنها این تکنیک را نقض نمی کند بلکه مزایای میکروبلیدینگ را برای ارائه نتایج بهتر مورد استفاده قرار داده است .

مقایسه تاتو ی ابرو  با میکروبلیدینگ  ابرو

در گذشته تاتو طرفداران زیادی داشت ولی با امدن روش هایی مانند میکروبلیدینگ تاتو جذابیت خود را از دست داد.

در روش تاتو به جای رندانه از جوهر استفاده می شد  و جوهر را در عمق بیشتری از پوست وارد می کردند  به همین دلیل است که تاتو ماندگاری بیشتری  نسبت به میکرو بلیدینگ  دارد  و با گذر زمان رنگ سبز و یا آبی به خود می گیرد.

روش میکروبلیدینگ ظاهری طبیعی تر و زیبا تری نسبت به تاتو دارد و ماندگاری میکروبلیدینگ نسبت به تاتو کمتر است .

تفاوت میکروبلیدینگ و فیبروز ابرو

میکروبلیدینگ و فیبروز ابرو هر دو از روش های نیمه دائمی ابرو  هستند ولی در روش میکروبلیدینگ طراحی ابرو دستی و بر اساس درخواست و سلیقه مشتری انجام می گیرد ، ولی  در روش فیبروز طراحی ابرو بر اساس فرم صورت و چهره  بر اساس استاندارد های  بین المللی فیبروز ابرو انجام می شود .

نانوبلیدینگ ابرو چیست ؟

هر میکروبلیدینگی که با استفاده از سوزن جدید کمپانی فیبروز انجام شود ون بسیار ظریف باشد نانو بلیدینگ ابرو می گویند.

همین سه صدم هم بسیار بر روی ظرافت و زیبایی کار میکروبلیدینگ  تاثیر گذار است .سوزن میکروبلیدینگ نانو تنها برای افراد با تجربه بالا  مورد استفاده قرار می گیرد .تیغه جدید grand master  از 18 سوزن در کنار هم تشکیل می شود . ضخامت هر کدام از ان سوزن ها 15/0 میلی متر است . فاصله ی بین  هر یک از ان ها باعث می شود رنگ میکروبلیدینگ بهتر در پوست نفوذ کند .

ماندگاری میکروبلیدینگ ابرو

در بین اکثر مردم این ذهنیت به  اشتباه شکل گرفته است که میکروبلیدینگ ابرو ماندگاری بسیار کمی دارد  و بعد از مدت سه تا شش ماه  ازبین می رود  و یا نیاز به ترمیم مجدد دارد  ولی اگر میکروبلیدینگ به درستی انجام شود  ماندگاری آن با توجه به جنس پوست فرد  تا دو سال و یا حتی بیشتر خواهد بود .

ماندگاری این  روش  بر روی پوست های چرب ،کم تر است اما  به دلیل  اینکه در ابتدای ورود روش میکروبلیدینگ  به کشور هر آرایشگر با به دست گرفتن قلم  در تکنیک میکرو  و بخصوص فیبروز  با ادعای حرفه ای بودن  را داشت مانند میکروپیگمنتیشن ابرو  در عمق زیاد پوست انجام داد و نتیجه ان از بین رفتن سریع رنگدانه بود .

معایب انجام میکروبلیدینگ ابرو

میکروبلیدینگ با وجود مزایای زیادی که دارد در کنار این مزایا معایبی نیز در بر دارد .

باید مزایا و معایب میکروبلیدینگ ابرو را با هم مقایسه کنیم  و بعد برای انجام آن اقدام نماییم .

با وجود اینکه میکروبلیدینگ ابرو بسیار طبیعی  به نظر می رسد  اما بعد از مدتی کمرنگ تر می شود و ممکن است خوشایند مشتری  نباشد .  میکروبلیدینگ ابر برای افرادی که طرفدار تاتو های پر رنگ با ماندگاری بالا هستند  نیست .

اگر میکروبلیدینگ با روش فیبروز انجام شود  و فشار دست پیگمنتر  مناسب باشد ، هیچ مشکلی برای پوست مشتری پیش نمی آید اما اگر از رنگ هایی حاوی سرب  و فشار دست بالا میکروبلیدینگ ابرو انجام شود  آسیب آن بیشتر از تاتو می باشد چون در این روش  پوست پی در پی خراش بر می دارد .

در صورت فشار دست خونریزی در حین کار بیشتر بوده و مشتری تا زمان ترمیم ابرو ریزش زیادی خواهد داشت .

میکروبلیدینگ ابرو در بارداری

انجام میکروبلیدینگ ابرو مانند سایر روش روش  های آرایش دائم ممنوع می باشد .رنگ های میکروبلیدینگ دارای مقدار کمی فلز می باشد  که پس از وارد شدن در لایه زیرین پوست ،واردخون مادر می شود و از طریق مادر به جنین منقل می شود  که ممکن است علاوه بر واکنش های آلرژیک  در جنین باعث سقط جنین شود .

آیا میکروبلیدینگ ابرو باعث اسیب و یا ریزش ابروهای طبیعی می شود ؟

این سوال بسیاری از افراد است بسیاری از بانوان براین باورند که میکروبلیدینگ به ابروهای طبیعی آسیب وارد می کند و باعث ریزش موهای طبیعی ابرو می شود آیا این باور درست است؟

میکروبلیدینگ آسیب زننده نیست چون فرمولاسیون بسیاری از رنگ های تاتو از مواد معدنی و گیاهی است که با پوست و مو سازگار است .

با این حال واکنش بدن افراد مختلف نسبت به مواد آؤایشی متفاوت است به همین دلیل هیچ گاه نمی توان با قاطعیت گفت که میکروبلیدینگ ابرو  برای همه افراد ایمن است . از طرف دیگر  هنگام خراش دادن پوست با سوزن برخی از تارهای مو توسط سوزن کنده می شود که هیچ جای نگرانی نیست  به دلیل اینکه ابروهای ما همانند موهای سر  در حال رشد است و ابروهای کنده شده دوباره در عرض چند هفته دوباره رشد می کنند.

میکروبلیدینگ روز به روز بهبود می یابد :

در روزهای 1 تا 3 ابروها پرتر به نظر می رسند  در روز اول  ابروهای شما بسیار پر رنگ و پر به نظر می آیند  و ممکن است رنگ ابروها بسیار تیره و پر رنگ به نظر برسد  ولی در نهایت به مرور کم رنگ تر و طبیعی تر می شوند

احتمالا این موارد  را در مبکروبلیدینگ ابرو تجربه خواهید کرد :

 • سرخی
 • تورم خفیف
 • خونریزی خفیف
 • احساس بریدگی و یا کوفتگی
 • ولی به هیچ عنوان نگران کننده نیست و در روزهای 2 و3 این عوارض فروکش می کنند .

در روزهای 3 تا 5 ابروها شروع به پوست پوست شدن می کنند و در عین پوست پوست شدن خارش نیز دارند  و این موضوع طبیعی است و به معنای بهبود یافتن پوست ابروهای شما می باشد.

بعد از یک هفته پوست پوست شدن به پایان می رسد  و رنگ بر می گردد .

میکروبلیدینگ برای چه افرادی مناسب نیست ؟

میکروبلیدینگ ابرو هم مانند بسیاری  از روش های زیبایی دیگر برای برخی  افراد مناسب و برای برخی مناسب نیست .

حتما قبل از انجام میکروبلیدینگ مشکل خود را با هاشورکار در میان بگذارید :

 • افرادی که پوست آنها به خراش و زخم حساسیت نشان می دهد و باعث ایجاد گوشت اضافلی می شود.
 • افرادی که به تازگی فیلر ژل و بوتاکس استفاده کرده اند قبل از انجام هاشور با پزشک خود مشورت کنند.
 • افرادی که دچار بیماری خاص هستند و یا داروهای خاصی استفاده می کنند .
 • افرادی که دچار اختلال هورمونی هستند .
 • افرادی که پوست های بسیار چربی د ارند چون رنگ در روش میکروبلیدینگ در لایه سطحی پوست کاشته می شود ممکن است دچار ریزش رنگ شوند و رنگ ماندگاری زیادی ندارد .
 • افرادی که دچار ناراحتی های پوستی مانند اگزما ،زونا در اطراف ابرو هستند معمولا خراش های ایجاد شده باعث ایجاد تشدید بیماری شود .
 • افرادی دچار آفتاب سوختگی به خصوص در اطراف ابرو شده اند بهتر است تا زمان ترمیم پوستشان اقدام به میکروبلیدینگ ابرو نکنند.

تفاوت های لیفت ابرو با میکروبلیدینگ

در کل چندین تفاوت بین لیفت ابرو و میکروبلیدینگ ابرو وجود دارد :

 • میکروبلیدینگ ابرو ظاهر ابروها را پر تر کرده و عیوب ابروها را اصلاح می کند اما لیفت ابرو باعث بالا کشیده شد ن ابرو ها و جوان تر به نظر رسیدن فرد می شود .
 • میکروبلیدینگ تهاجمی تر از بسیاری از روش های لیفت ابرو می باشد ، زیرا میکروبلیدینگ ابرو عمیق تر به به اپیدرم پوست وارد می شود و بهبودی آن تا 7 روز طول می کشد .
 • زمان انجام میکروبلیدینگ ابرو حدودا 1 تا 2 ساعت طول می کشد .و حدودا 1 تا 5/1 ماه بعد یک جلسه 1 ساعته برای ترمیم زمان نیاز دارد . اما لیفت ابرو به روش جراحی زمان بیشتری از شما میگیرد.
 • در میکروبلیدینگ نیازی به گذراندن دوره ی نقاهت نیست ولی در روش جراحی ذلیفت ابرو حداقل 2 روز دوره ی نقاهت دارد.

لیفت ابرو اگر با جراحی انجام شود هزینه های بسیار بالاتری نسبت به روش میکروبلیدینگ ابرو را در بر دارد .

 

 

 

 

2 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *