عمل اسلیو معده

عمل اسلیو معده در کرج

عمل اسلیو معده در کرج(gastric sleeve surgery)  برای چه کسانی مناسب است؟

هزینه جراحی اسلیو معده در کرج چقدر است؟

انجام این عمل ممکن است چه عوارضی داشته باشد؟

در این مقاله از مجله بینی مد پاسخ سوال های بالا را خواهید یافت.

داشتن وزن مناسب و تناسب اندام به غیر از اینکه باعث زیبایی ظاهری شما میشود و اعتماد به نفس شما را بالا میبرد از ابتلای شما به بسیاری از بیماریهای مرتبط با اضافه وزن مانند دیابت ،فشار خون،بیماریهای قلبی ،افسردگی ،بیماریهای مفاصل جلوگیری میکند . عمل اسلیو در کرج یک روش لاغری برای افرادی است که اضافه وزن شدید دارند و نتوانستند با ورزش یا رژیم غذایی وزن خود را کم کنند.به عبارت دیگر تمام راه های لاغری را برای خود امتحان کرده اند ولی نتیجه نگرفته اند.

طی این عمل جراحی لاغری در کرج که غیر قابل بازگشت میباشد پس از بیهوشی فرد ،در سطح بالایی شکم شکاف های کوچکی ایجاد شده سپس از طریق این شکاف ها ابزار های لاپارارسکوپی وارد میشود و معده را به وسیله منگنه مخصوص عمل اسلیو معده تقسیم میکنند و به صورت کلی 70 تا 80 درصد از حجم معده برداشته میشود و تنها 20 درصد از حجم معده به صورت یک لوله باریک به نام آستین (Sleeve)  در حفره شکمی باقی می ماند.به دلیل کوچک شدن حجم معده ،فرد با خوردن غذای کمتری احساس سیری خواهد کرد. همچنين تغییرات هورمونی بعد از عمل به بیماران کمک می کند تا احساس سیری کنند، کمتر غذا بخورند و همچنین از ابتلا بیماری هایی مثل دیابت و فشار خون جلوگیری کنند.

عمل اسلیو معده در کرج برای چه کسانی مناسب است؟

این روش لاغری برای افراد با سن 18-50 سال دارای چاقی مفرط که شاخص توده بدنی (BMI)  آنها 40 به بالا میباشد مناسب است. این افراد معمولا  با رژيم غذایی یا ورزش کاهش وزنی نداشته اند .افرادي كه دچار فشار خون بالا،دیابت، کبد چرب، کلسترول بالا، هستند و همچنين به دخانیات و مصرف الکل اعتياد ندارند کاندیدای مناسب برای انجام این عمل میباشند.

مزایای جراحی اسلیو در کرج:

 • از دست رفتن حدود 50 درصد اضافه وزن طی 6 ماه بعد از جراحی
 • کم شدن اشتها و حس گرسنگی
 • بهبود بیماری‌های ناشی از چاقی مانند دیابت نوع ۲، فشار خون، آپنه یا وقفه تنفسی در خواب، کبد چرب، درد مفاصل ، چربی خون ، میگرن و بیماری های روحی روانی،ناباروری
 • عدم اختلال در جذب ویتامین ها به دلیل برنداشتن روده
 •  تسهیل در بارداری
 • کاهش افسردگی
 • دردناک نبودن عمل جراحیاسلیو معده

بهترین جراح اسلیو  معده در کرج:

اگر تصمیم به جراحی لاغری یا به اصطلاح اسلیو معده گرفته اید باید به دنبال بهترین جراح اسلیو در کرج باشید . زیرا مهارت ،تجربه و دانش پزشک لاغری شما بسیار در روند عمل اسلیو در کرج نقش دارد.پزشکی که تخصص و دانش بالایی داشته باشد میتواند این عمل را با کمترین عارضه برای شما انجام دهد.برای مثال نوع برش زدن روی پوست که باید کم و بدون رد باقی بماند و یا خارج کردن درست قله معده با انجام تکنیک های به روز از جمله مواردی است که بهترین پزشک اسلیو معده باید آن را انجام دهد تا شما بعد از عمل هیچ جایی برای نگرانی نداشته باشید.

مراقبت های قبل و بعد از عمل:

عمل اسلیو معده با اینکه یک جراحی لاغری کم تهاجمی است ولی مانند سایر عمل های جراحی مراقبت های خاصی نیاز دارد . فرد باید روزهای قبل  از عمل آزمایش های مربوطه از جمله آزمایش CBC ،سونوگرافی و آزمایش های شرایط جسمانی خود را انجام دهد و نتایج آن  را به پزشک لاغری  خود اطلاع دهد.

 • معاینه فیزیکی فرد
 • تحت نظر داشتن و کنترل بیماری های مزمن فرد مثل دیابت و فشار خون
 • مشورت با متخصص تغذیه مربوطه
 • جلسات آگاهی درباره نوع عمل و مراقبت های قبل و بعد از آن
 • کسب آمادگی روانی به وسیله شرکت در جلسات مشاوره با روان درمانگر یا روانپزشک از جمله اقدامات قبل از جراحی اسلیو میباشد.

فرد میبایست مصرف الکل و دخانیات را چند روز قبل از عمل قطع نماید.حتما داروهای خود را با پزشک خود درمیان بگذارد چون ممکن است استفاده از  یک سری داروها قبل از عمل قطع شود و رژیم غذایی خاصی را رعایت کند.

حتی اگر توسط بهترین جراح لاغری در کرج هم عمل شده باشید، بعد از جراحی برای شما رژیم غذایی خاصی را در نظر میگیرد. معمولا حدود 15 روز قبل از عمل باید میزان پروتئین دریافتی خود را افزایش و میزان کربوهیدرات دریافتی را کاهش دهید. مصرف قند را باید قطع کنید.از دو روز قبل عمل مایعات بدون کافئین باید مصرف کنید .

بعد از عمل نیز طبق دستور پزشک ،رژیم غذایی خاصی را تا حدود یک ماه باید رعایت کرد. معمولا روزهای اول مایعات بدون قند،ماست، سپس به مدت سه هفته به غذاهای پوره شده و در نهایت تقریباً چهار هفته پس از جراحی به غذاهای معمولی تبدیل می شود.سوپ آبکی، شیر و آبمیوه را میتوان بعد از هفته دوم زير نظر پزشك به رژیم غذایی اضافه کرد.همچنین مکمل هایی برای جبران کمبود ویتامین ها به رژیم غذایی شما اضافه خواهد شد.بعد از حدود یک ماه شما میتوانید مصرف غذای همیشگی خود را طبق برنامه منظم آغاز کنید.

عمل اسلیو معده در کرج حدود 60-120 دقیقه ممکن است طول بکشد که این زمان به فرد و شرایط عمل جراحی بستگی دارد فرد بعد از یک روز بستری شدن معمولا مرخص خواهد شد.بيمار بايستي حدود 3 هفته بعد از عمل خود استراحت داشته باشد و زير نظر پزشك خود و متخصص تغذيه با رعايت رژيم مناسب خود به فعاليت هاي عادي روزانه خود ادامه دهد.

هزینه عمل اسلیو در کرج:

هزینه عمل لاغری اسلیو در کرحج به دلیل پیچیده بودن و به کاربردن تجهیزات و وسایل جراحی پیشرفته بالا میباشد و بستگی به عوامل مختلفی از جمله نوع بیمارستان(خصوصی یا دولتی) ،درصد چاقی فرد،پزشک جراح ،پوشش بیمه، قیمت دلار در زمانی که تصمیم به عمل گرفته اید ،شهر محل زندگی شما دارد. استفاده از منگنه های با کیفیت برای عمل شما قطعا هزینه بیشتری نسبت به منگنه و ابزارهای بی کیفیت دارد. اگر در زمان عمل شما دچار بیماری های مزمن مثل دیابت ،فشار خون،یا بیماریهای قلبی باشید ممکن است به صلاحدید پزشک روز اول در بخش مراقبت ویژه تحت نظر باشید که این مورد نیز باعث افزایش هزینه برای شما خواهد شد.قبل از عمل برای مراجعه به پزشک قلب ،اندوسکوپی و انجام آزمایشات و پس از عمل جهت ویزیت پزشک و در صورت نیاز آزمایشات باید هزینه ای در نظر بگیرید. ولی به طور کلی به صورت آزاد هزینه خود عمل حدود 70 میلیون تومان میباشد که در صورت بیمه بودن بخشی از آن را بیمه متقبل خواهد شد.

جراحی اسیلو معده در کرج یا لیپوماتیک؟

لیپوماتیک عملی زیبایی پیکرتراشی است که طی آن چربی های موضعی برداشته میشود و در واقع برای کسانی مناسب است که مشکل چاقی ندارند و فقط در قسمت هایی مثل بازو ،ران،سینه و باسن چربی تجمع پیدا کرده است و میخواهند اندام زیبا و مورد دلخواه خود را داشته باشند.اما عمل اسلیو برای این افراد مناسب نمیباشد و درمانی برای چاقی به حساب می آید زیرا مشکل اساسی این بیماران که پرخوری است را برطرف میکند.اگر بیماران پس از عمل مراقب تغذیه خود نباشند و رژیم غذایی خود را زیر نظر متخصص تغذیه نداشته باشند حجم معده دوباره به دلیل کشسانی بودن بافت آن زیاد شده و فرد پس از مدتی پرخوری به اضافه وزن دچار خواهد شد.

اسیلو یا بای پس معده؟

در اسلیو معده بخشی از معده برداشته خواهد شد در حالی که در بای پس بخشی از روده نیز جدا خواهد شد ولی به بیرون از حفره شکمی آورده نمیشود و این امر باعث میشود فرد برای دریافت ویتامین های مورد نیاز خود از مکمل استفاده کند.در کل مزایای جراحی لاغری اسلیو نسبت به بای پس بیشتر میباشد.

این عمل چه عوارضی دارد؟

به طور کلی هر عمل جراحی عوارضی نیز دارد و پس از اسلیو گاسترکتومی،ممکن است با واکنش بدن به کاهش وزن سریع در سه تا شش ماه اول تغییراتی را تجربه کنید. در صورتي كه مراقبت هاي حين و بعد از عمل رعايت نشود ممكن است محل جراحي با عفونت يا خونريزي همراه باشد اما مهارت پزشک اسلیو معده در کرج در انجام عمل و مراقبت های بعد از آن میتواند این عوارض را تا حد زیادی کاهش دهد.از جمله عوارض میتوان موارد زیر را نام برد

 • ریفلاکس و سوزش معده
 • درد و خونریزی معده (Bleeding)
 • کمر درد که به وسیله مسکن ها میتوان آن را کاهش داد .
 • کاهش تحمل سرما
 • خشكي پوست
 • ایجاد لخته خون یا ترومبوز
 • ابتلا به عفونت در زخم ها
 • ایجاد آبسه شکمی
 • نشتی معده از قسمت منگنه ها
 • ایجاد تنگی در مجرای معده
 • ایجاد انسداد در معده
 • سرگیجه
 • بوی بد دهان
 • ریزش مو
 • سنگ كيسه صفرا
 • تغییرات خلق و خوی
 • کاهش اشتها که طبیعی است.

بارداری بعد از اسلیو معده :

بعد از عمل لاغری اسلیو بارداری بلا مانع است ضمن اینکه به دلیل کاهش وزن و کنترل بیماریهای زمینه از عوارضی مثل دیابت در بارداری جلوگیری میشود. همچنین خانم هایی که به خاظر افزایش وزن دچار سندرم پلی کیستیک بوده یا تخمک گذاری منظمی نداشتند بعد از عمل میتوانند تخمک گذاری منظم تری داشته باشند.برای اقدام به بارداری به دلیل شوکی که به بدن پس از عمل وارد میشود با مشورت پزشک خود مدتی دست نگه دارید تا به ثباتی از نظر وزن و دریافت مکمل ها و ویتامین ها برسید تا جنین به خوبی تغذیه شود و بعد از زایمان هم برای شما هم برای نوزاد مشکلی به وجود نیاید.

چه زماني اسليو معده بي فايده است ؟

ممکن است پس از جراحی کاهش وزن به اندازه کافی وزن کم نکنید یا دوباره وزن خود را به دست آورید. اگر سبك زندگي خود را تغيير ندهيد این افزایش وزن می تواند اتفاق بیفتد. به عنوان مثال، اگر به طور مکرر از غذاهای پرکالری استفاده می کنید، ممکن است کاهش وزن ناکافی داشته باشید. برای جلوگیری از بازگشت وزن، باید تغییرات سالم دائمی در رژیم غذایی خود ایجاد کنید و فعالیت بدنی و ورزش منظم داشته باشید زيرا با رعايت نكردن رژيم غذايي و افزايش مجدد حجم معده روند افزايش وزن اتفاق خواهد افتاد.اگر با رعايت رژيم هم اضافه وزن زيادي داشتيد يا دچار عوارض شديدي شديد حتما به پزشك خود مراجعه كنيد.

کدام عمل لاغری بهتر است ؟

هر عمل لاغری از جمله اسلیومعده،لیپوماتیک،بای پس و بالن معده یا سایر روش های موجود فواید و عوارضی دارند که شما بعد از نتیجه نگرفتن از رژیم و ورزش میتوانید با مراجعه به بهترین پزشک جراح لاغری در کرج و مشورت با او تصمیم درستی اتخاذ کنید.پزشک شما بسته به میزان BMI شما ،بیماریهای زمینه ای و ژنتیکی شما،بودجه ای که در نظر گرفته اید و میزان لاغری که باید بعد از عمل کسب کنید بهترین روش لاغری را برای شما در نظر میگیرد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *