دندانپزشک اطفال

همه چیز درباره دندانپزشک اطفال، ۷ ویژگی متخصص دندانپزشکی کودکان

دندانپزشک اطفال، ۷ ویژگی متخصص دندانپزشکی کودکان که باید بدانید.

مراجعه به مطب دندانپزشکی برای همه افراد، خصوصاً کودکان دلهره آور است. اما مراجعه به دندانپزشک اطفال تا حد زیادی به حل این مشکل کمک می‌کند. دندانپزشکی اطفال یکی از زیر شاخه‌های مهم و اصلی رشته دندانپزشکی است که به کسب تخصص و مهارت بالا نیاز دارد.

بسیاری از ما ممکن است لزوم مراجعه به دندانپزشک اطفال را برای کودکان خود جدی نگیریم و به جای آن به مطب دندانپزشک عمومی مراجعه کنیم.

اما محیط امن دندانپزشکی اطفال در کنار تبحر دندانپزشک برای بررسی بهداشت دهان و دندان کودکان و نوجوانان به شما در برطرف کردن چالش‌های متعددی کمک می‌کند. به عبارت دیگر، دندانپزشکان متخصص اطفال شرایطی را برای درمان بیماری‌های مرتبط با دهان و دندان فراهم می‌کنند که اضطراب کودک را تا حد قابل توجهی کاهش می دهد. یکی از این روش‌ها نیز دندانپزشکی اطفال با آرام بخشی و یا بیهوشی است.

در ادامه قصد داریم اطلاعات بسیار مفیدی را در مورد دندانپزشکی اطفال و همچنین ویژگی‌های بهترین دندانپزشک کودک با شما در میان بگذاریم تا در حفظ لبخند زیبای کودکان دلبندتان سهیم باشیم. پس ما را با ادامه این مطلب همراهی نمایید.

فهرست مطالب

دندانپزشک متخصص اطفال کیست؟

همان‌طور که از نام آن پیدا است، دندانپزشک کودک به صورت تخصصی در زمینه بهداشت دهان و دندان در سنین کودکی تا نوجوانی فعالیت می‌کند. این فعالیت تخصصی فقط به دندان‌ها مربوط نیست و شامل مراقبت و درمان بیماری‌های لثه و فک نیز می‌شود. با این حال که کودکان دارای دندان‌های شیری هستند، مراجعه منظم به دندانپزشکی اطفال برای حفظ سلامت آنها ضروری است. همچنین رسیدگی به وضعیت بهداشت دهان و دندان کودکان معلول و سندروم دان نیز نیازمند شرایط خاصی است که تنها از عهده یک دندانپزشک اطفال متخصص بر می‌آید.

امروزه کودکان و نوجوانان بیش از پیش در معرض ابتلا به بیماری‌های مختلف دهان و دندان، مانند پوسیدگی دندان هستند. به همین دلیل نیز مراجعه به یک دندانپزشک متخصص کودک اهمیت ویژه‌ای پیدا کرده است. به علاوه، شما می‌توانید تکنیک‌های صحیح مسواک زدن و مراقبت از دندان را با کمک دندان پزشک اطفال به صورت اصولی به کودک خود آموزش دهید تا شاهد بروز بیماری‌های مختلف در آنها نباشید.

از جمله مهم‌ترین خدماتی که دندانپزشک کودک ارائه می‌دهد می‌توان به موارد ذیل اشاره کرد:

 •         چکاپ کامل دهان و دندان کودک
 •         ارائه درمان‌های دندانپزشکی کودکان با بیهوشی
 •         ارائه خدماتی نظیر فلوراید تراپی و جرم گیری برای پیشگیری از پوسیدگی دندان
 •         معاینه و ترمیم پوسیدگی‌های دندان کودکان
 •         آموزش صحیح مسواک زدن و دیگر اقدامات به والدین و کودکان برای حفظ سلامت دندان‌ها
 •         تجویز و ساخت محافظ دهان به منظور حفاظت از دندان کودک
 •         تشخیص و درمان بیماری‌های لثه نظیر پریودنتال در کودکان
 •         ارائه انواع روش‌های ترمیمی مانند روکش، پر کردن و غیره

 خدمات درمان دندانپزشکی کودک با بیهوشی

شاید عبارت دندانپزشکی کودک با بیهوشی برای بسیاری از پدر و مادرها نگران کننده باشد، چرا که همه ما درباره عوارض بیهوشی خصوصاً در کودکان نکات زیادی شنیده‌ایم. دندانپزشکی اطفال تحت بیهوشی یا آرام بخشی در واقع یکی از روش‌های مفید است که هنگام وجود استرس زیاد به دلیل مراجعه به مطب دندانپزشکی در کودک کاربرد دارد.

نگرانی پدر و مادرها از درمان دندانپزشکی اطفال با بیهوشی قابل درک است، اما در برخی از موارد عدم استفاده از بیهوشی برای درمان‌های دندانپزشکی کودک ممکن است عواقب جبران ناپذیری، مثل بروز فوبیا و ترس شدید از دندانپزشک در بزرگسالی را به همراه داشته باشد. چنین عواقبی حتی باعث می‌شود تا فرد تا مدت‌ها از مراجعه به دندانپزشک خودداری کند و سلامت خود را به خطر بیندازد؛ بنابراین، استفاده از تکنیک‌های آرام بخشی و بیهوشی توسط دندانپزشک اطفال گاهی ضروری است و بهترین نتیجه را در پی خواهد داشت.

استفاده از بیهوشی برای دندانپزشک اطفال

دندانپزشک اطفال چه زمانی از بیهوشی برای درمان استفاده می کند؟

متخصص دندانپزشکی اطفال معمولا تا حد امکان از استفاده از بیهوشی در درمان کودک اجتناب می کند. بسیاری از والدین نیز در ابتدا با درمان های دندانپزشکی کودک تحت بیهوشی مخالف هستند. اما در مواردی که در ادامه مشاهده خواهید کرد استفاده از بیهوشی برای درمان دندان کودک اجتناب ناپذیر به نظر می رسد.

وجود ناتوانی های ذهنی، جسمی و غیره و به طور کلی شرایط فیزیکی نامناسب کودک

وجود اضطراب و استرس بسیار زیاد به طوری که دندانپزشک کودک قادر به انجام درمان نیست

سن کم کودک، معمولا زیر سه سال، و عدم درک او مبنی بر همکاری با دندانپزشک اطفال

شایان ذکر است وقتی کودک شما در ناحیه لثه و یا دندان دچار عفونت شدید و گسترده شده است، استفاده از بیهوشی برای درمان هرچه سریع‌تر و مفیدتر توصیه می‌شود. اما به طور کلی دندانپزشک اطفال پس از معاینه کامل کودک و بررسی تمامی جوانب در مورد درمان دندانپزشکی تحت بیهوشی تصمیم خواهد گرفت. بهتر است در چنین مواردی به دندانپزشک کودک خود اعتماد کنید و در مورد انجام درمان دندانپزشکی اطفال با بیهوشی نگران نباشید.

درمان های دندانپزشکی کودک تحت بیهوشی چگونه انجام می شود؟

همان‌طور که پیش‌تر نیز اشاره کردیم، پس از مراجعه به دندانپزشک متخصص اطفال و انجام معاینات کامل، دکتر لزوم و یا عدم لزوم استفاده از بیهوشی را تشخیص خواهد داد. در صورتی که کودک شما به درمان دندان خود با بیهوشی نیاز داشته باشد، مشاوره‌ها و آزمایشات لازم صورت گرفته و با بررسی دقیق سلامت کودک و تمامی جوانب پروسه درمان دندانپزشکی اطفال با بیهوشی آغاز می‌شود.

این نکته را نیز در نظر داشته باشید که دندانپزشکی کودک تحت آرام‌بخشی با بیهوشی کمی متفاوت است. به عبارت دیگر، ممکن است فرزند شما به بیهوشی کامل نیاز نداشته باشد. در چنین شرایطی، دندانپزشک کودک به استفاده از داروهای آرام‌بخش اکتفا کرده و درمان کودک را آغاز می‌نماید.

انواع روش های بیهوشی کودکان در دندانپزشکی

بیهوشی کودک در درمان دندانپزشکی در اغلب موارد روشی ایمن، بی‌خطر و ضروری است، در غیر این صورت دندانپزشک اطفال درمان تحت بیهوشی را توصیه نمی‌کند. به طور کلی بعد از ارزیابی دقیق و کامل وضعیت فرزند شما، دندانپزشک متخصص یکی از روش‌هایی که در ادامه می‌بینید را برای شروع درمان انتخاب می‌کند.

استفاده از آرام بخش خوراکی برای درمان دندانپزشکی اطفال

استفاده از آرام‌بخش‌های خوراکی هنگام درمان دندانپزشکی معمولاً برای کاهش استرس و اضطراب بالای کودک توصیه می‌شود. این روش از دیرباز نه تنها توسط پزشکان، بلکه توسط دندانپزشکان متخصص اطفال نیز مورد استفاده قرار می‌گرفته است. دلیل محبوبیت این روش را نیز می‌توان اثربخشی سریع و بی دردسر در کنار عارضه بسیار کم در نظر گرفت.

استفاده از آرام بخش های عمیق در دندانپزشکی کودک

در این روش کودک پس از تزریق وریدی دوز مناسبی از ماده بیهوشی به خواب فرو رفته و همین موضوع نیز انجام درمان را برای دندانپزشک کودک ساده‌تر می‌سازد. والدین کودک نباید نگرانی خاصی نسبت به استفاده از آرام‌بخش‌های عمیق داشته باشند، چرا که در این روش تمام علائم حیاتی و تنفس کاملاً نرمال است و حتی کودک قادر به بلعیدن آب دهان خود خواهد بود.

درمان دندانپزشکی کودک با استفاده از بیهوشی عمومی

کودک برای انجام درمان‌های دندانپزشکی به طور کامل بیهوش می‌شود تا دندانپزشک اطفال فرصت لازم را برای انجام مراحل درمان داشته باشد. استفاده از بیهوشی کامل توسط دندانپزشک متخصص کودک تنها در صورتی به والدین توصیه می‌شود که راهی غیر از این وجود نداشته باشد.

درمان دندانپزشکی اطفال تحت بیهوشی توسط چه کسی انجام می شود؟

این سوال در ذهن بسیاری از والدین پیش از شروع درمان شکل می گیرد، چه کسی درمان دندانپزشکی اطفال با بیهوشی را انجام می دهد؟ اما جای نگرانی نیست.

استفاده از بیهوشی زیر نظر پزشک متخصص بیهوشی و دندانپزشک متخصص اطفال انجام می شود. در ثانی، کلینیک مورد نظر حتما مجهز به تجهیزات و محیط مناسب برای درمان کودک با بیهوشی است تا این پروسه ایمن و بدون ایجاد عوارض جانبی به اتمام برسد.

اگر فرزند شما نیز قرار است برای انجام درمان دندانپزشکی تحت بیهوشی قرار بگیرد، بهتر است از استاندارد بودن محیط  کلینیک و همچنین حضور متخصص بیهوشی اطمینان حاصل نمایید.

انتخاب بهترین دندانپزشک اطفال

نحوه انتخاب و ویژگی های بهترین دندانپزشک اطفال

مراجعه منظم به دندانپزشک اطفال با شروع رشد اولین دندان یعنی قبل از یک سالگی ضروری است، اما شاید بسیار از والدین این معاینات اولیه را دست کم بگیرند. به بیان دیگر، بسیاری از کودکان تنها زمانی به دندانپزشک کودک مراجعه می‌کنند که به پوسیدگی دندان مبتلا شوند.

دلیل اصلی ترس کودک از مطب دندان پزشکی نیز همین مراجعه دیرهنگام محسوب می‌شود، زیرا اولین تجربه حضور در مطب دندانپزشکی برای کودک با ترس و درد همراه است. اما شما می‌توانید با انتخاب یک دندانپزشک اطفال خوب و مجرب در کنار مراجعه منظم به مطب دندانپزشکی از چنین مشکلاتی دور بمانید. در ادامه با خصوصیات و ویژگی‌های بهترین دندانپزشک کودک آشنا خواهید شد.

1.      داشتن تخصص و تجربه

دندانپزشکی اطفال در واقع یکی از زیرشاخه‌های تخصصی رشته دندانپزشکی است. این یعنی دندانپزشک کودک باید دوره مربوطه را برای فعالیت تخصصی در این زمینه پشت سر بگذارد؛ بنابراین هنگام انتخاب یک دندانپزشک اطفال باید به تخصص او توجه کنید، چرا که ممکن است بسیاری از دندانپزشکان عمومی نیز بدون داشتن تخصص و تبحر لازم کودکان را ویزیت کنند.

دندانپزشک متخصص کودکان همچنین باید از تجربه کافی برخوردار باشد. به طور کلی برخورد با کودکان در مطب دندانپزشکی نیازمند مهارت است و تنها یک دندانپزشک اطفال خوب از عهده آن بر می‌آید. توصیه می‌کنیم پیش از مراجعه به یک دندانپزشک از تخصص و تجربه کافی او در زمینه دندانپزشکی کودکان اطمینان حاصل نمایید.

2.      رفتار مثبت با کودک و صبوری

دندانپزشک کودک نقش تعیین کننده‌ای در تصور کودک شما نسبت به دندانپزشکی دارد. در واقع ایجاد نگرش مثبت به محیط دندانپزشکی و تفهیم اهمیت حفظ سلامت دندان‌ها به او از جمله وظایف یک دندانپزشک اطفال خوب است. دندانپزشک متخصص کودک همچنین باید با فرزند شما رابطه خوب و دوستانه‌ای داشته باشد و او را برای مراجعات بعدی ترغیب و تشویق نماید.

صبر و حوصله از مهم‌ترین خصوصیاتی است که باید در رفتار دندانپزشک کودک مشاهده نمایید. به همین دلیل داشتن تجربه و تخصص تنها زمانی ارزشمند است که با رفتار مناسب همراه باشد.

3.      استفاده از روش های صحیح بی حسی و بیهوشی

استفاده از روش‌های بی حسی و بیهوشی در دندانپزشکی اطفال با توجه به سن و شرایط کودک متغیر است. برای مثال برای کودکانی که استرس زیادی ندارند و از محیط دندانپزشکی نمی‌ترسند، بی حسی موضعی بهترین گزینه خواهد بود. اما در برخی شرایط خاص ممکن است به استفاده از آرام‌بخش‌های عمیق و یا بیهوشی عمومی نیاز باشد و تنها دندانپزشک اطفال در این زمینه تخصص دارد. هر یک از دندانپزشکان متخصص کودک باید با انواع روش‌های بی حسی و بیهوشی آشنا باشد و توصیه‌های لازم در این زمینه را به والدین بگوید.

4.      اختصاص وقت کافی برای ویزیت کودک

گاهی اوقات بچه‌ها هنگام بازی دچار شکستگی دندان می‌شوند و نیاز به ویزیت اورژانسی دارند. به همین دلیل بهتر است دندانپزشک کودکی را انتخاب کنید که در چنین مواردی در دسترس باشد. در ثانی دندانپزشک اطفال خوب باید برای ارزیابی وضعیت فرزند شما وقت کافی اختصاص و والدین را به طور کامل در جریان پروسه درمان قرار دهد.

5.      استفاده از حس شوخ طبعی

کودکان روحیه بسیار حساسی دارند و ممکن است با کوچک‌ترین رفتار پرخاش‌گرایانه تا مدت‌ها از مراجعه به کلینیک دندانپزشکی کودکان سرباز بزنند. بنابراین یک دندانپزشک اطفال خوب باید با حس شوخ طبعی و استفاده از تکنیک‌های صحیح، کودک شما را به محیط کلینیک دندانپزشکی علاقه‌مند سازد؛ در غیر این صورت ترس از درمان‌های دندانپزشکی فرزند شما را حتی در بزرگسالی آزار خواهد داد.

6.      ایجاد محیطی مناسب برای درمان های دندانپزشکی کودکان

بدیهی است کلینیک دندانپزشکی مناسب برای کودکان دارای ویژگی‌هایی است که آن را از سایر کلینیک های دندانپزشکی متمایز می‌سازد. به عنوان مثال، وجود عروسک و وسایل بازی در مطب و همچنین تصاویر کارتونی روی در و دیوار به کاهش استرس کودک کمک می‌کند. فراهم آوردن محیطی مناسب در مطب دندانپزشکی کودک از جمله مهم‌ترین وظایف یک دندانپزشک اطفال متعهد است. به طور کلی بهتر است از بردن فرزند خود به مطب‌های دندانپزشکی عمومی و یا کلینیک های مناسب بزرگسالان اجتناب نمایید.

7.      توجه به تمام جزییات و احساسات کودک

بررسی دقیق عکس های رادیولوژی و آزمایشات کودک به دندانپزشک اطفال کمک می کند تا تشخیص درست تری داشته باشد. در چنین شرایطی بهترین درمان دندانپزشکی را نیز برای فرزند شما توصیه می کند. توجه به تمامی جزییات در پروسه تشخیص و درمان از جمله نکات ضروری است که باید از یک دندانپزشک کودک حاذق انتظار داشته باشید.

 

روانشناسی و رفتار مناسب در دندانپزشکی کودک یعنی چه؟

تمام دندانپزشکان متخصص در درمان اطفال با روان‌شناسی کودک آشنایی دارند. همین موضوع نیز باعث شده تا دندانپزشکان اطفال نحوه رفتار صحیح را در مواجهه با کودک مضطرب بدانند. ترس، ناامنی و استرس شایع‌ترین احساساتی است که کودکان در مطب دندانپزشکی اطفال تجربه می‌کنند، اما دندانپزشک باید با رفتار صحیح حس اطمینان و توجه را در ذهن کودک ایجاد نماید.

درک ترس و استرس کودکان در دندانپزشکی به پیشرفت هرچه سریع‌تر و بهتر روند درمان کمک می‌کند. بازی کردن با کودک، استفاده از جملات ساده و کودکانه و برقراری ارتباط دوستانه با دندانپزشک باعث می‌شود تا فرزند شما ویزیت بی دردسری را در مطب دندانپزشکی کودکان تجربه کند. دیگر رفتارهای مناسب در دندانپزشکی اطفال شامل موارد ذیل می‌شود:

 •         حفظ دقت و سرعت کافی ضمن درمان و جلوگیری از ضربه به صورت و بدن کودکان
 •         تشویق کودک برای کنترل اضطراب در کنار استفاده از تکنیک‌های رفتاری مناسب مثل در نظر گرفتن جایزه برای همکاری
 •         داشتن تخصص و تبحر لازم برای استفاده از تکنیک‌های آرام بخشی و بیهوشی حین درمان دندانپزشکی اطفال

متخصص دندانپزشکی اطفال چه خدماتی ارائه می دهد؟

همان‌طور که می‌دانید دندانپزشک اطفال هم در زمینه پیشگیری و هم درمان بیماری دندان‌های کودکان فعالیت می‌کند. خدمات متعددی وجود دارد که سلامت دهان و دندان فرزند شما را تضمین می‌نماید و این خدمات به صورت تخصصی توسط دندانپزشک اطفال ارائه می‌شود.

فراموش نکنید مراجعه به دندانپزشکی کودک را نباید تنها به موارد اورژانسی محدود کنید، کودک خود را برای آموزش رفتارهای صحیح در جهت سلامت دندان‌ها مرتب به دندانپزشکی اطفال ببرید. در ادامه به برخی از مهم‌ترین خدماتی که دندانپزشک متخصص اطفال ارائه می‌دهد می‌پردازیم:

فلوراید تراپی  موضعی

فلوراید تراپی یکی از درمان‌های مفید برای جلوگیری از پوسیدگی و ایجاد حفره دندانی در دندانپزشکی کودکان است. در این روش دندانپزشک اطفال از فلوراید برای تقویت مینای دندان استفاده می‌کند. بعد از استفاده از این روش دندان‌های فرزند شما کمتر به پوسیدگی دچار می‌شود. البته باید فلوراید تراپی را با تجویز و نظارت دندانپزشک کودک انجام دهید.

عصب کشی و یا روت کانال

شاید فکر کنید درمان ریشه دندان‌ها تنها مختص بزرگسالان است، اما کودکان نیز ممکن است گاهی برای درمان به روت کانال نیاز داشته باشند. در این روش دندانپزشک کودک از سرایت پوسیدگی به سایر دندان‌ها جلوگیری می‌نماید.

فیشور سیلانت یا شیاربندی دندان کودک

سیلانت در واقع به موادی گفته می‌شود که شیارهای سطح دندان‌های آسیا را می‌پوشاند. با این کار مواد غذایی بین این شیارها گیر نمی‌کند و احتمال پوسیدگی تا حد زیادی کاهش می‌یابد. معمولاً این شیارها با مسواک تمیز نمی‌شوند و به همین دلیل دندانپزشک کودک استفاده از سیلانت را توصیه می‌کند.

آموزش مراقبت اصولی از دندان ها و طریقه مسواک زدن

کودکان برای انجام کارهایی شبیه و مسواک زدن نیاز به آموزش و تشویق دارند. دندانپزشکان اطفال نیز بهتر از هر فرد دیگری قادر به آموزش صحیح مسواک زدن به کودکان هستند. در ثانی، می‌توانید درباره استفاده از خمیر دندان و مسواک مناسب سن کودک نیز از دندانپزشک اطفال مشاوره بگیرید.

تشخیص به موقع حفره های دندانی

حفره‌های دندانی در اثر پوسیدگی دندان به وجود می‌آیند. ویزیت‌های به موقع دندانپزشکی اطفال تنها راه تشخیص و جلوگیری از پیشرفت حفره‌های دندانی می‌باشد، زیرا گاهی بدون علائم قابل مشاهده با چشم موجب بروز مشکلات حاد در در ناحیه دندان و لثه می‌شوند.

باندینگ دندان

شکستگی و یا ترک‌های روی دندان در کودکان بسیار شایع است و دندانپزشکان اطفال نیز برای رفع این مشکل باندینگ را توصیه می‌کنند؛ بنابراین می‌توان باندینگ را یکی از متداول‌ترین درمان‌های دندانپزشکی کودکان در نظر گرفت. در این روش دندانپزشک اطفال با کمک مواد خاصی که رنگ دندان است به ترمیم و برطرف کردن آسیب‌دیدگی دندان می‌پردازد.

تفاوت دندانپزشک کودکان با دندانپزشک عمومی

دندانپزشکان اطفال نیز مانند متخصصین ارتودنسی، ایمپلنت، و زیبایی نیازمند گذراندن دوره تخصصی هستند، اما دندانپزشکان عمومی تخصص خاصی ندارند و به معاینه و درمان‌های سطحی دندان می‌پردازند.

به همین دلیل اگر فرزند شما نیاز به معاینه دندانپزشکی داشت، بهتر است به یک متخصص دندانپزشکی اطفال مراجعه کنید. این دندانپزشکان در زمینه روان‌شناسی کودک نیز مطلع و متخصص هستند و به حصول نتیجه بهتر کمک شایانی خواهند کرد.

بهترین سن برای مراجعه به دندانپزشکی کودکان

کودکان باید با شروع رویش دندان‌های شیری مرتب به دندانپزشک اطفال مراجعه کنند. در ابتدا والدین نحوه صحیح مسواک زدن را در مطب دندانپزشکی اطفال آموزش می‌بینند و مشاوره لازم را دریافت می‌کنند.

مراجعه منظم به دندانپزشکی کودک از بروز مشکلات بسیاری از جمله نیاز به ارتودنسی پیشگیری می‌نماید. همچنین پیشگیری از بیماری‌هایی نظیر حفره‌های دندانی و پوسیدگی با ویزیت‌های منظم دندانپزشک اطفال میسر خواهد بود.

اگر مراجعه به دندان پزشک اطفال را از سنین خردسالی آغاز نمایید، فرزند شما در بزرگسالی دچار ترس نخواهد شد. به علاوه، برخی از کودکان بیش از دیگران مستعد ابتلا به بیماری‌های دهان و دندان هستند. دندانپزشک کودک با اقدامات پیشگیرانه و تشخیص به موقع مانع گسترش این بیماری‌ها خواهد شد.

سخن پایانی: چطور یک کلینیک دندانپزشکی کودکان و دندانپزشک اطفال خوب پیدا کنیم؟

شما نیز مانند هر پدر و مادر دیگری نگران سلامت فرزندان خود هستید و دوست دارید بهترین پزشک اطفال را برای او پیدا کنید؛ بنابراین باید برای یافتن یک کلینیک دندانپزشکی خوب و مناسب توجه و وقت کافی اختصاص دهید.

تخصص پزشک اطفال در واقع اولین نکته‌ای است که باید هنگام مراجعه به کلینیک دندانپزشکی در نظر بگیرید. یک دندانپزشک متخصص اطفال دوره‌های مختص این شاخه از دندانپزشکی را گذرانده و تبحر لازم را برای کار با کودکان دارد.

سپس نگاهی به مطب دندانپزشکی بیندازید تا مطمئن شوید محیط مناسبی برای فرزند دلبند شما دارد. در ادامه متخصص دندانپزشکی اطفال باید به انواع روش‌های بی حسی و بیهوشی کودک مسلط باشد. ارائه خدماتی همچون فلوراید تراپی و تشخیص به موقع پوسیدگی‌های دندان از دیگر مواردی است که دندانپزشک کودک باید در آن تبحر داشته باشد.

در آخر باید بگوییم دکتر سارا قدیمی یکی از مجرب‌ترین و بهترین افراد در دندانپزشکی تخصصی اطفال، دانشیار گروه دندانپزشکی کودکان و عضو هیئت علمی در دانشگاه علوم پزشکی تهران می‌باشد. شما می‌توانید با مراجعه به کلینیک دندانپزشکی اطفال دکتر قدیمی از خدمات متعددی بهره‌مند شوید.

این کلینیک همچنین مجهز به تمامی تجهیزات لازم برای درمان دندانپزشکی کودک تحت بیهوشی و یا آرام‌بخشی می‌باشد.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *