هر آنچه راجع بوتاکس باید بدانید

اینجا می خوانید دقیقا بعد از بوتاکس چه اتفاقی برایتان می افتد!

از لحظه ورود سوزن به صورت شما تا زمانی که بوتاکس کار خودش را انجام دهد!

چین و چروک صورت برای ما خانم ها مثل سکته کردن می ماند! بسیار اذیت کننده و در عین حال اجتناب ناپذیر. افتادگی و خط های روی پوست از یک جایی دیگر به وسیله ماسک ها و یا انواع کرم ها برطرف نمی شوند درست است؟ این در حالتی است که در کاتالوگ تمام محصولات درج شده است که باید در طولانی مدت استفاده کنید تا اثرات آن را ببینید!

روند به این صورت است که شما به هر ترتیب در طی روند استفاده خسته خواهید شد و ممکن است مشکل پوستی خودتان را حل نشده بدانید!بنابراین وقتی برای اولین بار به همسرم درباره بوتاکس خط ابرو توضیح دادم به شدت مخالفت کرد! از طرفی خودم هم از بابت چروک هایی که بعد از سال ها نگارش و تایپ پشت رایانه به وجود آمده بود نگران بودم.من هم ترسیدم از این که می گفتند بوتاکس نوعی سم است.آیا نیست؟

از آنجایی که من انسان علمی هستم، تصمیم گرفتم هر طور شده راجع به این عمل بیشتر بدانم و ببینم چطور می توان آن را درک کرد.بنابراین بعد از خواندن این مطلب می فهمید که اگر بخواهید بوتاکس کنید، چه اتفاقی برایتان خواهد افتاد!

بعد از تزریق بوتاکس چه اتفاقی می افتد؟

بعد از تزریق بوتاکس چه اتفاقی می افتد؟

بوتاکس یک نوروتوکسین است که اسم ترسناکی دارد اما کاملا ایمن است!

سم بوتولینیوم از سم نوعی باکتری (کلستریدیوم) تولید می شود و نام تجاری آن بوتاکس (botox) است و برای فلج کردن عضلات صورت (به صورت موقتی) استفاده می شود.یک جراح مشهور به نام نورمن می گوید: “لوتاکس سمی است که توسط باکتری ترشح می شود”.

یک متخصص پوست در نیویورک می گوید: “ثابت شده است که سم بوتولینیوم یک پروتئین درمانی ارزشمند و موفق است که بازه درمانی و عملیات بالینی را پس داده است”

بنابراین این کار باید توسط یک متخصص انجام شود و در صورتی که به درستی اعمل نشود، می تواند مواردی مانند ضعف عضلانی و مشکل در خوردن غذا و یا حرف زدن شود.معمولا متخصص این ماده را با سرم نمک ترکیب کرده و فرآیندهایی روی آن انجام می دهد تا اجزای مضر آن به طور کامل از بین برود.بنابراین نگران نباشید، شما خوب هستید! بنابراین دلیلی نداشت که زیر سوزن نروم!

شروع کار بوتاکس

این ماده شیمیایی شروع به حرکت می کند و مانع از انتقال عصب به عضلات جانبی می شود و در نتیجه مانند این است که عضلات اطراف را منجمد کند.بنابراین اگر مغز شما فرمان دهد تا عضله ای در ناحیه ای که بوتاکس انجام شده است حرکت کند، بوتاکس اثر آن را بصورت موقت خنثی می کند.

عضله تحت شعاع دیگر نمی تواند منقبض شود و در نتیجه آرام آرام چین و چروک ها را تحت تاثیر قرار داده و از بین می برد.همچنین از ایجاد عضلات جدید جلوگیری می شود.باید توجه داشت که بوتاکس به صورت موضعی عمل خواهد کرد و در دیگر مناطق بدن پرسه نخواهد زد!

خدمات بوتاکس در کرج توسط بهترین مرکز زیبایی | بینی مد

اثر سیستمیک چیست؟ آیا بوتاکس داروی سیستمیک است؟

یک مثال ساده! فرض کنید شما یک قرص مصرف می کنید.پس از مصرف اثر قرص روی کل بدن اعمال می شود.اما اثر بوتاکس به هیچ عنوان سیستمیک نیست بلکه اثر موضعی است.به این معنی که در صورت تزریق بوتاکس، امکان ندارد انگشتان دستانتان بی حس شوند.پس جای نگرانی نیست.

به علاوه اینکه دوز های آرایشی معمولا کمتر از 100 واحد می باشند که بسیار کمتر از دوزهایی است که می تواند به مرز سیستمیک برسد (دوزهایی که می تواند بوتاکس را به مرز سیستمیک بودن برسانند بین 2500 تا 3000 واحد می باشد)

چرا وقتی صورتم را لمس می کنم بی حسی را احساس نمی کنم؟

ممکن است بعد از بوتاکس بگویید مگر عضلات بی حس نشده اند؟ چرا وقتی به صورتم دست می زنم انگشتانم را احساس می کنم؟ این موضوع به این دلیل است که عضلات دو نوع هستند. آن دسته از عضلات که باعث حرکت می شوند باعث حس در شما می شوند.بوتاکس فقط سیناپس های نوع قبلیش را مسدود می کند.

آیا بلافاضله بعد از بوتاکس می توانم به فعالیت ادامه دهم؟

بله عموما بلافاضله بعد از تزریق می توانید فعالیت های روزانه خودتان را از سر بگیرید.

آیا بوتاکس باعث ایجاد تورم خواهد شد؟

تورم می تواند بعد از بوتاکس بروز داده شود چون بوتاکس با نمک رقیق می شود.در واقع محل بوتاکس می تواند کبود، قرمز یا متورم شود که در صورت مراقب شما و تبحر دست پزشک به زودی خوب خواهد شد.انتظار می رود متورم شدن پس از حدود چند ساعت به طور کامل از بین برود.

بیشتر بخوانید : آیا تزریق بوتاکس درد دارد؟

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *