تفاوت واژینوپلاستی و پرینورافی

تفاوت واژینوپلاستی و پرینورافی چیست؟

تنگ بودن واژن به دلیل تاثیر مستقیمی که در رابطه جنسی زوجین دارد بسیار اهمیت دارد. بانوان در اثر بالا رفتن سن و زایمان های متعدد دچار شل شدن واژن میشوند و باید به فکر درمان آن باشند . وقتی صحبت از تنگ کردن واژن به میان میاد سوالی که برای خانم ها پیش میاد این است که ؛ تفاوت واژینوپلاستی  و پرینورافی چیست؟ ما در این مقاله میخواهیم تفاوت آن ها را برای شما بگوییم .

برای اینکه کامل تفاوت واژینوپلاستی و پرینورافی را بفهمیم اول به بررسی هر کدام آن ها به تنهایی میپردازیم.

واژینوپلاستی

واژینوپلاستی

واژینوپلاستی (vaginoplasty) که نوعی عمل جوان سازی واژن است که به منظور سفت کردن عضلات کف لگن انجام میشود. نتیجه این عمل که باعث افزایش قدرت عضلات میشود میتواند رضایت خانم و همسرش را جلب کند زیرا این عمل تاثیر مستقیم در رابطه جنسی آن ها دارد. برخی عوامل مثل بالا رفتن سن و زایمان باعث شل شدن واژن میشوند .

عمل واژینوپلاستی حدوداً یک تا دو ساعت طول میکشد. در واقع در این عمل عضلات واژن را به یکدیگر نزدیک میکنند که نتیجه آن میشود درمان شل شدن واژن که این امر باعث اصطکاک بیشتر در رابطه جنسی و در نهایت لذت جنسی بیشتر میشود.  این عمل علاوه بر این برای سلامتی و پیشگیری از بیماری های زنانه هم تاثیر دارد.

با واژینوپلاستی میتوانید افتادگی مثانه را نیز درمان کنید. این عمل تحت بیهوشی یا بی حسی موضعی انجام میشود و میتوان گفت دائمی و برگشت ناپذیر است.

بعضی اوقات برای جوان سازی واژن دو عمل واژینوپلاستی و لابیاپلاستی همزمان انجام میشود.

 

پرینورافی

پرینورافی

امروزه شل شدن واژن به دلیل تاثیر که در زندگی بانوان دارد به یک مشکل مهم تبدیل شده است که پرینورافی هم مثل واژینوپلاستی یکی از جراحی ها برای تنگ کردن واژن است و برای ترمیم ناحیه پرینه (حد فاصل ناحیه تناسلی و مقعد) انجام میشود. پروینپلاستی یا پرینورافی  یک روش کم تهاجمی است و جزء عمل های سرپایی قرار میگیرد.

از پرینورافی نباید توقع تنگی دیواره های واژن را داشته باشید . این جراحی برای بانوانی مناسب است که دچار گشادی واژن به صورت عمقی نیستند زیرا این عمل میتواند 2 تا 3 سانتی دهانه واژن را تنگ کند. اگر نیاز به ترمیم گشادی واژن در ناحیه عمیق تر دارید باید جراحی واژینوپلاستی را انجام دهید.

اصولا خانم ها میخواهند بلافاصله بعد از زایمان این عمل را انجام دهند اما به شما توصیه میشود به دلیل تغییر هورمون ها و تغییر واژن بعد از زایمان تا 6 ماه بعد از زایمان صبر کنید .

چه چیزی باعث آسیب به پرینه می شود؟

زایمان علت اصلی آسیب به ناحیه پرینه است. اگر در حین زایمان دچار پارگی پرینه شدید، در معرض خطر بافت اسکار یا بهبود نامناسب عضلات واژن خود هستید.

بافت اسکار می تواند باعث ناراحتی و از دست دادن حس شود.

سایر مواردی که دهانه واژن شما را کشیده یا باز می کند یا باعث آسیب به پرینه می شود عبارتند از:

  • کاهش یا افزایش وزن شدید.
  • تروما یا جراحت
  • زور زدن یا ضربه مکرر (مانند اسب سواری)
  • ورزش سنگین
  • سایر بیماری های زنان و زایمان.
  • سن
  • ژنتیک

واژینوپلاستی یا پرینورافی؟

هر دو عمل  برای تنگ کردن واژن انجام میشوند. یکی از تفاوت های  واژینوپلاستی و پرینورافی این است که ؛ پرینورافی برای افرادی انجام میشود که گشاد شدن واژن به دلیل پارگی دهانه واژن است . در واژینوپلاستی عضلات داخلی و عمقی تر واژن که دچار شلی یا پارگی شده اند به هم نزدیک میشوند و بخیه زده میشود. در پرینورافی قصد کم کردن و ترمیم فاصله بین مقعد و دهانه واژن است.

انتخاب روش درمان به عهده پزشک است . اما اصولا واژینوپلاستی به بانوانی که دیگر بچه نمیخواهند یا در سن بارداری نیستند و عضلات داخلی واژن دچار آسیب شده است توصیه میشود . پرینورافی هم به افرادی که باردار نشده اند و فقط دهانه واژن آسیب دیده پیشنهاد میشود.

علاوه بر این روش ها تزریق چربی به واژن هم برای جوانسازی واژن استفاده میشود.

تفائت واژینوپلاستی و پرینورافی در محل انجام عمل

تفاوت واژینوپلاستی و پرینورافی در محل انجام عمل

یکی از تفاوت های واژینوپلاستی و پرینورافی در محل انجام عمل است . پرینورافی در قسمت ورودی واژن و پرینه انجام میشود ولی واژینوپلاستی در داخل واژن انجام میشود . در برخی موارد هم ممکن است هر دو این عمل ها باهم انجام شود . تشخیص اینکه کدام یک از این جراحی برای مشکل شما مناسب است بستگی به وضعیت جسمانی شما دارد و با پزشک است.

سایت : https://dr-beikzadeh.com/

تفاوت واژینوپلاستی و پرینورافی در ماندگاری و نتیجه

ماندگاری هر عمل زیبایی به نحوه انجام آن و مراقبت بعد از آن وابسته است اما میتوان گفت که ماندگاری پرینورافی دائمی است . از انجام فعالیت های سنگین خودداری کنید چون باعث کشیدگی واژن میشود و در نتیجه عمل پرینورافی هم اثر میگذارد. نکته ی دیگه در مورد ماندگاری پرینورافی بدانید این است که اگر زایمان داشته باشید قطعا نتیجه تغییر خواهد کرد.

مانند اکثر جراحی های زیبایی، نتایج فردی متفاوت خواهد بود. نتیجه این دو عمل کاملا با هم متفاوت است . بعد از عمل واژینوپلاستی واژن به قدری تنگ میشود که میتوان گفت تنها دو انگشت به آن وارد میشود ولی این مورد در رابطه جنسی دخول به راحتی انجام میشه و لذت زیادی را به زوجین میدهد.

پرینورافی فقط دهانه ورودی واژن تنگ میشود و هرگونه چسبندگی در مقعد و واژن باشد برطرف میشود.

تفاوت مراقبت های واژینوپلاستی و پرینورافی

عمل واژینوپلاستی و پرینورافی هم مثل تمام عمل های دیگر نیاز برای رسیدن به نتیجه مطلوب به مراقبت بعد از جراحی دارد . در اینجا ما میخواهیم بررسی کنیم ببینیم آیا ولژینوپلاستی و پرینورافی برای مراقبت پس از عمل هم با هم تفاوت هایی دارند یا خیر ؛ میتوان گفت که این دو عمل در این مورد تفاوتی باهم ندارند و یکی هستند .

مراقبت های بعد از واژینوپلاستی و پرینورافی

مراقبت های بعد از واژینوپلاستی و پرینورافی

بسته به وسعت جراحی، بهبودی ممکن است از چند هفته تا چند ماه طول بکشد. درد داشتن در 48 ساعت اول پس از عمل درد داشتن کاملا طبیعی است و به یک تا دو هفته مرخصی و استراحت نیاز دارید. بعد از انجام عمل واژینوپلاستی بهتر است بین 6 هفته تا دو ماه از داشتن رابطه جنسی بپرهیزید.

از رفتن به استخر و استفاده از وان تا مدت ها بیاد صبر کنید . باید محل زخم و بخیه به خوبی تمیز شود ، فقط اطراف واژن را بشورید و خشک کنید ، از شستن داخل واژن خودداری کنید. از انجام فعالیت و ورزش های سنگین خودداری کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *